V pátek 7. a v sobotu 8. června volíme do Evropského parlamentu

06.06.2024 22:38:21 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Hostinné,Přepeře,Záhoří,Kundratice,Háje nad Jizerou,Líšný,Železnice,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

V pátek 7. a v sobotu 8. června volíme do Evropského parlamentu

V pátek 7. a v sobotu 8. června se konají v celé České republice volby do Evropského parlamentu. Výsledky voleb se dozvíme až v následujícím týdnu kvůli uzavření všech volebních místností v celé Evropě.

Pokud snad volební lístky ztratíte, protože vám již měly být doručeny do poštovní schránky, tak nevadí, protože ve volební místnosti si jako obvykle můžete požádat o nové. Spoustu z nich se ale vrátí nepoužitých ke skartaci, protože o Evropské volby mají občané v Česku, ale i v celé Evropě, pravidelně nejmenší zájem.

Do urny můžete vhodit pouze jednu kandidátku, na které můžete zakroužkovat maximálně dva kandidáty nebo nemusíte a bude platit pořadí na hlasovacím lístku. V případě zakroužkování více jmen bude váš hlas neplatný, stejně tak při vhození více kandidátních listin.

Volby se v Evropské unii konají každých pět let a v současné době má Evropský parlament 751 poslanců, Česko bude v následujících pěti letech reprezentovat 21 zástupců. V Česku se uchází o váš hlas v těchto volbách celkem 30 stran a hnutí! Některé z nich kandidují právě jen do Evropského parlamentu. To je hořkým důkazem toho, že o štědře placená místa v Bruselu mají politici eminentní zájem na rozdíl od každodenní těžké práce v komunální politice.

V pátek 7. června se bude v Česku do Evropského parlamentu volit od 14.00 do 22.00, v sobotu 8. června pak od 8.00 do 14.00. Na ohlášení oficiálních výsledků voleb se ale bude nezvykle čekat až do neděle 23. hodin, protože se bude muset počkat na ukončení hlasování v Itálii, kde volby proběhnou až v neděli 9. června.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jak jste volili do Europarlamentu v městech Pojizeří

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
V Chuchelně uvízl na stromě paraglaidista
Obrazem: 19. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Hořela skládka odpadu v Košťálově

Nejčtenější články

16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
14.06.: V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT