V posledním kole přeboru vyhrály Lomnice, Turnov i Sedmihorky

13.06.2022 21:54:36 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Železný Brod,Turnov,Lomnice nad Popelkou

Poslední kolo se pojizerským mužstvům v krajském přeboru povedlo a hned tři zaznamenaly výhru. Lomnice doma rozstřílela už v pátek 6:1 Železný Brod, Turnov dokonce 7:0 Frýdlant a dal pečeť na vítězství i postup, Sedmihorky pak vyhrály 3:1 ve Stráži pod Ralskem. Pouze Rovensko prohrálo 3:0 ve Velkých Hamrech.

Lomnice n. P. - Železný Brod 6:1 (4:1)

Domácí fotbalisté chtěli potvrdit poslední dobré jarní výkony, což se jim určitě podařilo. Měli už výborný začátek, když ve 2. minutě zahrával trestný kop Lábek a Majer dorazil míč do prázdné. Ve 14. minutě zahrával Lábek další trestný kop, který skončil ze 23 metrů až v brance - 2:0. Ve 24. minutě se trefil po nahrávce Dlouhého Fedorko a bylo prakticky rozhodnuto.

Poté Lomničtí trochu polevili a ve 34. minutě zkušený Šefr snížil. Ještě před přestávkou ale vrátil domácím třígólové vedení Lábek, když proměnil pokutový kop, který byl nařízený po faulu na Drusana, jehož pěkně našel Fedorko.

Druhá půle už se prakticky dohrávala, v 81. minutě vstřelil gól střídající Drahoňovský a stejný hráč našel v 88. minutě Vacka, který se rozloučil s lomnickým dresem, jak nejlépe mohl - gólem na 6:1.

„Díky posledním kolům jsme nakonec se sezonou spokojení, na začátku jara to nebylo ideální, bez toho jsme mohli být i o pár příček výš," byl vcelku spokojený trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 2. Majer, 14. a 45. Lábek (druhá z pen.), 24. Fedorko, 81. Drahoňovský, 88. Vacek - 43. Šefr. Rozhodčí: Blaschke - Jirák, Šnýdl, ŽK: 0:2. Diváků: 150. Lomnice: Přibyl - J. Veg (46. Vohnout, 70. Drahoňovský), Košťák, Vacek, P. Horáček - Majer (56. Fišar), Dlouhý, Lábek, Drusan, V. Horáček (33. T. Veg) - Fedorko. Železný Brod: Tkacz - Podzimek, Vít, M. Kotlár, Hyška, Plhal (29. Flégr), Vepřek (60. Kučera), Kysela, Jelínek, Šefr, Šťastný.

Turnov - Frýdlant 7:0 (3:0)

Soupeř přijel k zápasu posledního kola už bez motivace. Po dvou gólech P. Havla tak už v 16. minutě domácí vedli 2:0. Hráči Turnova také nemuseli hrát naplno, ale přesto jim to stačilo na ovládnutí hry a vysokou výhru. Tu postupně doplnili góly Š. Havel a hlavně hattrickem Petr Svoboda. Hattrick dokončil v 69. minutě i Petr Havel, takže výsledkem byla výhra 7:0.

„Za celou sezonu zaslouží kluci pochvalu i kvůli tlakům na postup. Nyní nás čeká vybudovat tým pro divizi," byl spokojený trenér Turnova Tomáš Nosek. Podrobnější hodnocení sezony přineseme později v samostatném článku.

Branky: 13., 16. a 69. P. Havel, 38. Š. Havel, 50., 52. a 72. Svoboda. Rozhodčí: Nešněra - Marek, Paulus, ŽK: 0:0. Diváků: 130. Turnov: Franc - Provazník (46. Tvrdý), Jíra, Horák, Beníšek (46. Rozkovec) - L. Havel (60. Parsi), Petržilka, Bělina (46. Vencbauer), Š. Havel (46. Landfeld) - Svoboda, P. Havel.

Velké Hamry B - Rovensko p. T. 3:0 (0:0)

První poločas se hosté zvládli ubránit domácím útokům, největší hamerskou šancí bylo nastřelení břevna. Hosté hráli na brejky, ale ani jeden nevedl k přesnému zakončení. Ve druhém poločase už se projevila větší kvalita domácích fotbalistů, kteří postupně vstřelili tři góly - v 51. M. Javůrek, v 60. Kováčik, a v 86. Vosecký.

Branky: 51. M. Javůrek, 60. Kováčik, 86. Vosecký. Rozhodčí: Kadlec - Bohata, Hnětynka, ŽK: 1:1. Diváků: 100. Velké Hamry B: Masařík - P. Javůrek, Kováčik, Syrovátka, Jeřábek, Mihálik (76. Skalický), M. Javůrek, Hušek, Zounek (85. Schmied), Hrušovský (46. Vosecký), Macháček (76. Řezníček). Rovensko: Prokopec - Liška, Šteffan, Kočí, Perger - Mazánek, Soukeník (89. Špringl), Vítek, Drozen - Šimek (67. Mencl), Glod.

Stráž p. R. - Sedmihorky 1:3 (0:2)

Sedmihorky na závěr sezony sehrály asi nejlepší venkovní zápas. Už v 6. minutě otevřel skóre nejmladší hráč na hřišti Najman. Ve 28. minutě byl faulován v pokutovém území Ložek a nařízenou penaltu proměnil Randák. V 58. minutě vstřelil třetí gól Sedmihorek při standardce Vaníček po centru Vebera. Domácí snížili až v předposlední minutě na konečných 1:3.

Branky: 89. Špivák - 6. Najman, 28. Randák z pen., 58. Vaníček. Rozhodčí: Zboroň - Šmíd, Ježek, ŽK: 3:2. Diváků: 130. Sedmihorky: Mart. Špína - Marc. Špína, Mrázek, Vaníček, Veber - Najman, Močkovský, Randák, Ložek (80. Ložek) - Žabokrtský (63. Hranec), Falkenberg.