V první vlně rada kraje schválila kotlíkové dotace za více než 83 milionů

24.04.2016 10:55:11 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

V první vlně rada kraje schválila kotlíkové dotace za více než 83 milionů

Celkem 735 žádostí o kotlíkové dotace za více než 83 milionů Kč schválila Rada Libereckého kraje na svém posledním jednání. Jedná se o první milník, ve kterém krajský úřad od 25. ledna do 29. února 2016 přijal 1076 žádostí s celkovou požadovanou výší dotace 118 620 039,79 Kč.

Tyto přijaté žádosti prošly hodnocením od 1. 3. do 8. 4. „S žádostí o finanční příspěvek na výměnu starého kotle uspělo celkem 735 žadatelů, dalších 25 žádostí bylo doporučených k vyřazení kvůli nesplnění podmínek programu. Mezi tyto důvody patří například exekuce na nemovitosti, více bytových jednotek než tři, nebo jiné původní zdroje vytápění než jsou kotle. Na vlastní žádost žadatelů bylo vyřazeno z hodnocení 14 žádostí, které nebyly radě kraje vůbec předloženy," řekl člen rady kraje Vít Příkaský s tím, že chybných nebo nekompletních žádostí k doplnění je dalších 302.

Druhá vlna zahrnuje žádosti, které krajský úřad přijal od 1. března, dosud jich zájemci podali 150. Součástí druhého milníku jsou i ty žádosti, které byly špatně podány v prvním. S jejich hodnocením se začalo 11. dubna.

„Ihned po posouzení dané žádosti obdrží žadatel od pracovníků krajského úřadu, které kotlíkové dotace vyřizují, e-mail s průběžnou informací o tom, zda je žádost v pořádku. Rovněž se dozvědí, kdy finanční příspěvek bude schvalovat rada kraje," vysvětlil radní Příkaský. „V druhém milníku budou žádosti radě kraje předloženy nejpozději 7. června nebo zastupitelstvu 21. června 2016," dodal.

Dosud nebyly veškeré finance v rámci kotlíkových dotací vyčerpány, žadatelé tak mají stále ještě šanci na příspěvek dosáhnout. Po vyčerpání alokace se žádosti občanů dostanou do takzvaného zásobníku projektů. To znamená, že taková žádost může být schválena například v případě odstoupení žadatelů, kteří měli dřívější pořadí, ale projekt nerealizovali, či se uvolní finanční prostředky kvůli neproplacení dotace žadateli, který nesplnil podmínky programu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kotlíkové dotace startují, žádosti se přijímají od pondělí 25. ledna
Liberecký kraj občanům na kotlíkové dotace rozdělí celkem 135 milionů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
Turistické oblasti v kraji obdrží 10 milionů, dvakrát víc než vloni
Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky

Nejčtenější články

27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
27.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT