V první vlně rada kraje schválila kotlíkové dotace za více než 83 milionů

24.04.2016 10:55:11 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

V první vlně rada kraje schválila kotlíkové dotace za více než 83 milionů

Celkem 735 žádostí o kotlíkové dotace za více než 83 milionů Kč schválila Rada Libereckého kraje na svém posledním jednání. Jedná se o první milník, ve kterém krajský úřad od 25. ledna do 29. února 2016 přijal 1076 žádostí s celkovou požadovanou výší dotace 118 620 039,79 Kč.

Tyto přijaté žádosti prošly hodnocením od 1. 3. do 8. 4. „S žádostí o finanční příspěvek na výměnu starého kotle uspělo celkem 735 žadatelů, dalších 25 žádostí bylo doporučených k vyřazení kvůli nesplnění podmínek programu. Mezi tyto důvody patří například exekuce na nemovitosti, více bytových jednotek než tři, nebo jiné původní zdroje vytápění než jsou kotle. Na vlastní žádost žadatelů bylo vyřazeno z hodnocení 14 žádostí, které nebyly radě kraje vůbec předloženy," řekl člen rady kraje Vít Příkaský s tím, že chybných nebo nekompletních žádostí k doplnění je dalších 302.

Druhá vlna zahrnuje žádosti, které krajský úřad přijal od 1. března, dosud jich zájemci podali 150. Součástí druhého milníku jsou i ty žádosti, které byly špatně podány v prvním. S jejich hodnocením se začalo 11. dubna.

„Ihned po posouzení dané žádosti obdrží žadatel od pracovníků krajského úřadu, které kotlíkové dotace vyřizují, e-mail s průběžnou informací o tom, zda je žádost v pořádku. Rovněž se dozvědí, kdy finanční příspěvek bude schvalovat rada kraje," vysvětlil radní Příkaský. „V druhém milníku budou žádosti radě kraje předloženy nejpozději 7. června nebo zastupitelstvu 21. června 2016," dodal.

Dosud nebyly veškeré finance v rámci kotlíkových dotací vyčerpány, žadatelé tak mají stále ještě šanci na příspěvek dosáhnout. Po vyčerpání alokace se žádosti občanů dostanou do takzvaného zásobníku projektů. To znamená, že taková žádost může být schválena například v případě odstoupení žadatelů, kteří měli dřívější pořadí, ale projekt nerealizovali, či se uvolní finanční prostředky kvůli neproplacení dotace žadateli, který nesplnil podmínky programu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kotlíkové dotace startují, žádosti se přijímají od pondělí 25. ledna
Liberecký kraj občanům na kotlíkové dotace rozdělí celkem 135 milionů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma Historie saní

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma historie saní se koná v úterý 5. března od 17 hodin v Erbovním sálu Krkonošského muzea v Jilemnici, kde aktuálně probíhá až do 17. března výstava nazavná Ejhle saně, hurá na ně. Vstupné je dobrovolné. Článek o výstavě

Revize katastru nemovitostí na Bukovině i Malém Rohozci

Katastrální úřad pro Liberecký kraj, územní pracoviště Semily, bude realizovat revizi katastru nemovitostí na Bukovině a v Malém Rohozci. Revize bude zahájena 1. března 2024 a bude probíhat zhruba do konce roku 2025. Během revize katastru nemovitostí budou zaměstnanci katastrálního úřadu revidovat soulad údajů katastru se skutečným stavem v terénu. Účast vlastníků a jiných oprávněných není při revizi katastru nezbytná. V případě zjištěného nesouladu mezi stavem evidovaným v katastru a stavem v terénu budou vlastníci zváni k jeho projednání se zástupcem katastrálního úřadu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hospoda cup 2024 ovládl tým Inter Liberec
Hasiči získali nově záchrannou seskokovou matraci
Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech
Březen – měsíc čtenářů 2024 v krajské knihovně
Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března

Nejčtenější články

02.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
01.03.: Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím
02.03.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 1. až 3. března

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT