V rámci akce SIMAR byla zadržena dealerka drog z Turnovska

17.01.2022 20:44:22 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

V rámci akce SIMAR byla zadržena dealerka drog z Turnovska

Dalším úspěchem v objasnění a potírání drogové problematiky se právem mohou pyšnit policisté z krajského TOXI teamu. Policejní specialisté ulovili další pomyslnou „rybu v drogovém rybníku", tedy přesněji dealerku pervitinu a marihuany z Turnova.

V předchozích dnech se jim totiž po několika měsících náročné monitorovací práce podařilo zadržet drogovou dealerku z Turnovska, která závislé osoby pravidelně zásobovala především drogou pervitin. „Celá akce byla vedena pod názvem SIMAR. Vyjma pervitinu však docházelo i k prodeji konopných drog, především marihuany. Samotný obchod a předání drog probíhal ve většině případů na území Turnova," sdělila tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Libereckého kraje Adéla Fialová.

Kriminalisté pachatelce prokázali prodej bezmála 230 gramů pervitinu (metamfetaminu). Takové množství drog odpovídá přibližně počtu 1150 dávek. Vzhledem k tomu, že průměrná částka, kterou si pachatelka účtovala za 1 gram této drogy, se pohybovala v rozmezí 1400 - 1600 Kč, je zřejmé, že si tak 37letá žena přišla na velmi slušnou finanční částku.

„Kriminalisté si na ženu počkali v místě jejího bydliště a na základě souhlasu státního zástupce ji zde zadrželi. Policejní vyšetřovatel jí následně sdělil obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Komisař současně podal podnět k návrhu na vzetí již obviněné do vazby, který Okresní soud v Semilech akceptoval," dodala Adéla Fialová.

Žena si tak na rozhodnutí soudu počká za mřížemi, kde za tuto trestnou činnost, v případě pravomocného odsouzení, může strávit až 2 - 10 let. Vyšetřování případu dosud nebylo uzavřeno a kriminalisté na něm stále intenzivně pracují.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Miliony od kraje obdrží organizace, které pomáhají drogově závislým
Preventivní akce na alkohol a drogy v kraji odhalila mladistvé hříšníky
Toxi tým zasahoval na Semilsku
Pokus o prodej drog mužem v Liberci zmařili policisté
Policistka poučila o drogách studenty Střední školy v Semilech

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Portál o Krkonoších oceněn jako třetí nejlepší ve Zlatém erbu

Webový portál www.krkonose.eu byl v soutěži Zlatý erb 2022 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí oceněn odbornou porotou jako třetí nejlepší v republice ve své kategorii! V konkurenci 422 přihlášených měst, obcí a dalších subjektů, uspěl oficiální turistický web krkonose.eu v kategorii Cena místopředsedy vlády pro digitalizaci za třetí nejlepší turistickou prezentaci.

Kraj podpoří z Fondu ochrany vod další projekty

Poskytnutí dotace z Fondu ochrany vod obcím Levínská Olešnice a Dolní Řasnice a Severočeské vodárenské společnosti schválili na svém jednání krajští radní. Dotace Liberecký kraj poskytuje na výstavbu, rozšíření či obnovu vodohospodářské infrastruktury, vodovodů, kanalizací, vodojemů, čistíren odpadních vod či náhradních zdrojů pitné vody. „Prostřednictvím Fondu ochrany vod, Programu vodohospodářských akcí chce Liberecký kraj jako každoročně podpořit projekty malých obcí do 4000 obyvatel, pro které znamená budování vodohospodářské infrastruktury velkou finanční zátěž," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rozsáhlá rekonstrukce turnovské Markovy ulice pokračuje
Slavíme Evropský den chráněných území
Memoriál Ludvíka Daňka 2021 objektivem Petra Ježka
Autobusy s přepravou kol v Krkonoších zahájí provoz 28. května
Turnov v derby porazil Sedmihorky, body braly i Rovensko a Lomnice

Nejčtenější články

22.05.: FOTO: Májový jarmark opět oživil jilemnické náměstí
22.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého jarního kola
21.05.: Obrazem: Na Dnu otevřených dveří ukázali v Bělé robotickou stáj

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT