V Rokytnici hlásí 15 kilometrů sjezdovek a skvělé lyžařské podmínky

11.01.2019 17:13:43 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Rokytnice nad Jizerou

V Rokytnici hlásí 15 kilometrů sjezdovek a skvělé lyžařské podmínky

Ve druhém týdnu nového roku zavítalo do hor to pravé zimní počasí, díky kterému se značně zlepšily lyžařské podmínky na českých sjezdovkách. V Rokytnici nad Jizerou, pátém největším lyžařském středisku v Čechách, je aktuálně otevřeno více než 15 km sjezdových tratí.

Skiareál Horní Domky na svazích Lysé hory nabízí přes 12 km sjezdovek všech úrovní obtížnosti. Hlavní lanovka vozí návštěvníky až do nadmořské výšky 1 315 m, odkud mohou zdolávat modrou sjezdovku o délce 2 920 m a červenou s parametry oficiální sjezdovky FIS (2 500 m), která je velmi oblíbena mezi zdatnějšími lyžaři. Další bezmála 3 km sjezdovek nabízí lyžařský areál Studenov, který je díky mírným a širokým svahům vhodný zejména pro rodiny s dětmi, odpočinkové lyžaře a těší se velké oblibě ze strany snowboardistů.

„Počasí v letošní sezóně je zatím velmi proměnlivé a nestabilní, komplikuje nám práci spojenou se zajištěním kvalitních lyžařských podmínek. Ačkoliv napadlo poměrně hodně přírodního sněhu, je výška sněhové pokrývky srovnatelná s průměrnými sezónami. Na vině jsou nebývale dlouhé a časté oblevy spojené s deštěm. Přesto lze říci, že lyžařské podmínky jsou nyní velmi dobré a předpověď počasí pro další období je příznivá. Zásadní jsou pro nás teploty pod bodem mrazu, abychom udrželi stávající sněhovou pokrývku a mohli ji průběžně doplňovat technickým sněhem, především v dolních partiích sjezdovek. Jsme velmi rádi, že připadlo poměrně velké množství přírodního sněhu, zejména s ohledem na lyžařské podmínky ve skiareálu Studenov, který nemá umělé zasněžování. Díky nové nadílce můžeme i zde nabídnout lyžařům dokonale upravené svahy s dobrou sněhovou bilancí," shrnul k aktuálním podmínkám v Rokytnici ředitel Skiareálu Vít Pražák.

 

Kromě ukázkových sjezdovek, které patří mezi nejdelší a nejširší v Čechách, nabízí Skiareál Rokytnice nad Jizerou také řadu doplňkových služeb. Přímo v budově odbavovacího terminálu lanovky Horní Domky je denně v provozu půjčovna špičkového lyžařského vybavení. Součástí půjčovny je i technický servis lyží a úschovna, dále pak půjčovna vybavení pro skialpinisty. Novinkou letošní sezóny je obchod se sportovním zbožím. Všechny tyto služby zajišťuje firma Major Ski School, samozřejmostí je i dětský pohyblivý pás pro výuku těch nejmenších lyžařů a samotná lyžařská škola, kde výuku vedou certifikovaní instruktoři.

„Podle předpovědi počasí nás čeká sněžení i v dalších dnech, což je pro nás a naše návštěvníky skvělá zpráva, rád bych však upozornil na úskalí, které je s nadílkou nového sněhu spojeno. U některých lyžařů vzbuzuje čerstvý prašan v horních partiích sjezdovek chuť zalyžovat si v neupraveném terénu, mimo vyznačené sjezdové tratě. Vzhledem k tomu, že značná část skiareálu na Lysé hoře leží v I. chráněné zóně Krkonošského národního parku, nemůžeme toto chování akceptovat a prosíme návštěvníky, aby respektovali přepravní řád a přírodu. Pohyb mimo vyznačené sjezdovky je kontrolován a neukázněným návštěvníkům hrozí od Správy KRNAPu vysoké pokuty. Děkujeme za pochopení," dodal Vít Pražák.

Provozní doba přepravních zařízení v obou lyžařských střediscích je denně od 8 do 16 hodin.

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 11. až 13. ledna

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Rokytnici otevřeli červenou FIS a sjezdovky na Studenově
V rokytnickém skiareálu zahájí sezonu v pátek 21. prosince
Přípravy na zimní sezonu v Rokytnici vrcholí

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání turnovského starosty se seniory

Setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne ve čtvrtek 19. března 2026 od 13 hodin v Klubu aktivních seniorů v penzionu v ulici Žižkova. Připravte si dotazy, připomínky k tomu, co vás zajímá, těší i trápí. Určeno pro pravidelné návštěvníky klubu o další zájemce z řad veřejnosti.

Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí

Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Včely našly nový domov v klášterní zahradě ve Vrchlabí
Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého jarního kola
Tereza Voborníková zakončila biatlonovou sezonu bronzem
Kultura v Železném Brodě v březnu
Kam za sportem a zábavou o víkendu 21. a 22. března

Nejčtenější články

20.03.: Hasiči pomohli zpět na nohy koni v Benešově u Semil
22.03.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého jarního kola
20.03.: Na náměstí v Železném Brodě chystají velikonoční trhy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT