V Sedmihorkách se v lese zrodilo přes 150 skřítečků a víl

04.05.2022 16:30:28 | Autor: Lenka Hřibová | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Karlovice - Sedmihorky

V Sedmihorkách se v lese zrodilo přes 150 skřítečků a víl

Mezinárodní den lesních školek se každoročně slaví 3. května. Letos bylo vyhlášeno téma: V lese jako v pohádce. Cílem je ukázat, že les není jen divočina - natura, ale i tvoření - kultura. Odhalíme cípek opony křehkého malebného času, kdy děti v přírodě tvoří, improvizují, ale i odvážně hrají v rolích lesního divadla.

Les není jen kulisa či rám nějakého příběhu, v lese se rodí příběhy a bytosti pohádkové. V Sedmihorkách v lese se na jednom místě v jeden společný čas zrodilo přes 150 skřítečků a víl z klacíků a ovčího rouna. Společně se sešly děti z LMŠ Lesmír (Liberec, ale nyní na školce v přírodě v kempu), domácí lesní klub Skaláček a lesní kluby Kořínek (Semily) a Žežulička (Jablonecko), které statečně dorazily vláčkem. Počasí trochu škádlilo, ale nakonec byl překrásný den plný milých setkání. Děti si odvážely v baťůžkách poklady - nové kamarády - jednoduché loutečky z klacíků spojené s milým zážitkem.

Lesní školky a kluby kromě svého hlavního poslání - umožnit dětem i virtuálního 21. století pravidelný kontakt s přírodou - otevírají i další palčivé téma: hra a hračka. Tvořivá dětská hra se nerodí v regálech hračkářství. Naše tajná mise: dostat kousek přírody (klacík) nejenom do dětských rukou, ale i dětských pokojíčků.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hamaka den opět připomenou v Semilech
Mezinárodní den hamak oslaví u Všeně aktivně
V Jílovecké ulici v Semilech si malí i velcí užili Den pro rodinu
Půjdem na to od lesa aneb setkání lesních školek na Riegrově stezce

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 16 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přírodu na Sněžce opět chrání ochranné sítě
Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT