Obrazem: Dětský den s IZS v Semilech

04.06.2018 20:08:55 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Semily

Obrazem: Dětský den s IZS v Semilech

V areálu Městského stadionu v Semilech se v pátek 1. června uskutečnil Dětský den s IZS. Organizátorem celé akce byl městský úřad Semily spolu se složkami Integrovaného záchranného systému.

Po devíti letech mohli děti z místních základních a mateřských škol, ale i ostatní návštěvníci areálu, již od deváté hodiny shlédnout ukázky zadržení pachatele služebním psem, kterou předvedli policisté z útvaru služební kynologie Policie ČR Libereckého kraje. Po ukázkách zákroků a výcviku policejních psů následovala společná akce postupu složek IZS při simulaci dopravní nehody se zraněnou osádkou osobního automobilu.

<br />Autor: Petr Ježek Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje pro další ukázku, která bezprostředně následovala, přistavil vysokozdvižný žebřík s plošinou. Diváci tak mohli pozorovat ukázky slaňování z výšky bezmála třiceti metrů a poté i šplh zpět už do kratší výšky.

Jeden s největších dětských aplausů sklidili příslušníci Vězeňské služby z Valdic. Ti divákům předvedli zadržení posádky vozidla, uvnitř něhož byli nebezpečnými pachatelé se střelnými zbraněmi. „Rychlá a profesionální akce se spoustou střelby, ale i zákrokem služebního psa, přilákala snad všechny návštěvníky areálu Městského stadionu," byl spokojený tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.

Program se posléze přesunul také na travnatou plochu fotbalového hřiště, kde své ukázky předvedli také žáci Integrované střední školy v Semilech. Jednalo se ukázky hasičského sportu, v nichž dominoval požární útok. Studenti předvedli návštěvníkům také své umění v překážkovém hasičském běhu a spoustu dalších naučených dovedností.

<br />Autor: Petr Ježek V celém areálu Městského stadionu bylo k vidění také velké množství rozličné techniky, kterou využívají jednotky zapojené do Integrovaného záchranného systému. „Policisté z Libereckého kraje se těšili velké návštěvnosti zejména u vystavených služebních motocyklů a čtyřkolky. Zejména chlapci pak obdivovali také výstroj a výzbroj prvosledových, takzvaných amokových hlídek, které jsou určeny pro okamžité a urgentní zákroky proti nebezpečným a ozbrojeným pachatelům. Taktické vybavení, jako balistické ochranné prvky, ale i služební palné zbraně a jejich představení návštěvníkům, sklidilo uznalé pokyvování snad všech dětí, které stanoviště Policie ČR navštívili. K vidění byla také vozidla dopravních policistů s doplňky, ale i civilní vozy určené zejména pro práci na rychlostních komunikacích, monitorující rychlé a nebezpečné řidiče," sdělil Vojtěch Robovský.

Svá stanoviště s rozličnou a pestrou technikou a vybavením zde měli také záchranáři z Horské služby, Městští policisté, i zásahová jednotka Vězeňské služby. Samozřejmě také Hasičský záchranný sbor předvedl své vybavení, zejména těžkými nákladními vozy a vystrojí. Přítomni byli také zdravotníci ze Záchranné zdravotnické služby Libereckého kraje a zástupci Armády České republiky.

Dětský den s IZS v Semilech 2018<br />Autor: Petr Ježek Děti měli možnost navštívit také stánky Týmu silniční bezpečnosti a BESIPu, kde se mohly účastnit dopravní výuky včetně vyzkoušení si trenažerů a simulátorů. Ve stánku Českého červeného kříže vysvětlovali pracovníci dětem zásady rychlé pomoci s názornými ukázkami nepřímé srdeční masáže či umělého dýchání. Svůj stánek s prospekty a prezenty zde pro děti měli také policisté a hasiči.

Na všetečné otázky různého druhu samozřejmě odpovídali profesionálové všech složek IZS tak, aby zábavnou a poučnou formou osvětlili co možná všechny věcné i roztodivné dotazy všem návštěvníkům Dětského dne s IZS.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Cvičení prověřilo složky IZS na nové silnici z Liberce do Jablonce
Na Semilsku vykolejil vlak, naštěstí cvičně
Obrazem: Letecké cvičení složek IZS v Semilech

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 150 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

17.05.: Hořela elektroprodejna v Semilech
19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
17.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT