V Semilech investovali do vánoční výzdoby a město ozdobí hned tři stromy

26.11.2013 10:46:58 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

V Semilech investovali do vánoční výzdoby a město ozdobí hned tři stromy

První adventní neděle 1. prosince bude v Semilech po roce opět patřit slavnostnímu rozsvěcení vánočního stromu. Tento rok čeká na Semilany překvapení, protože po celý vánoční čas se budou moci ve městě těšit pohledem ne na jeden, ale hned na tři ozdobené vánoční stromy.

Ten hlavní strom najde své místo tradičně na Riegrově náměstí a jeho rozsvícení bude doprovázet bohatý kulturní program, dva menší stromy ozdobí prostranství na Komenského náměstí a Podmoklické náměstí. Všechny tři stromy pak ponesou nová LED světla, hlavní strom navíc „oblékne" na padesát stříbrných vánočních ozdob.

„Dosavadní osvětlení hlavního vánočního stromu pomalu dosluhovalo, a proto bylo nutné ho obnovit. Původně jsme zvažovali variantu doplnění světelného řetězu, který by korespondoval s dosavadními barevnými světly. Nicméně nakonec jsme se nechali inspirovat výsledkem ankety, která proběhla loni v čase vánočním na webových stránkách města. Občané se v ní mohli  vyjádřit k  výzdobě vánočního stromu pro další rok," uvedla místostarostka Semil Lena Mlejnková.

Doprovodný program chystají v knihovně i v kině

Co se týká samotné slavnosti rozsvěcení vánočního stromu, organizátoři připravili na letošek pro malé i velké návštěvníky pestrou programovou nabídku. Odpoledne zahájí kino Jitřenka, které přichází s pásmem vánočních pohádek pod názvem Hvězda betlémská. Mezi oblíbenými pohádkami pro nejmenší se určitě neztratí příběhy Krtka Zdeňka Millera. Promítání začíná v 15 hodin.

Od pohádek v kině je to už jen skok do dětského oddělení městské knihovny, kde už na děti i rodiče bude čekat setkání s názvem „Advent začíná". Na své si jistě přijdou všichni, kteří rádi něco vyrábějí. Povídání o době adventní, vyrábění vánočních dekorací, ale i symbolické rozsvěcení stromečku na terase knihovny začíná v 16 hodin.

Od 16.30 hodin si na Riegrově náměstí budeme moci připomenout staré vánoční zvyky a věštby, mezi něž patří krájení jablíček, zlaté postní prasátko, házení bačkor, ale také pouštění lodiček z ořechů.

Nebudou chybět opět zobcové flétny

V hlavním programu, jehož začátek je plánován na 17 hodinu se můžete těšit na Velký orchestr zobcových fléten, zpívání koled a stavění vánočního betléma. Nebude chybět ani již tradiční vypouštění balonků, které ponesou přání těch nejmenších. Na programu se budou podílet zobcoví flétnisté,  zpěváci ze sboru Čekanky spolu s dalšími zpěváky a herci ze STUDIA a z PODIA. Samotné slavnostní rozsvícení vánočního stromu se uskuteční v 17.30 hodin.

Stromeček na Komenského náměstí si společně rozsvítí děti, rodiče a učitelé u příležitosti Vánočního jarmarku Základní školy Ivana Olbrachta. „Přijďte načerpat trochu předvánoční pohody! Stánky s tradičními pochutinami na Riegrově náměstí otevírají již ve 13.30 hodin. Těšíme se na Vás!," zve na akci Kateřina Šromová, vedoucí odboru školství, kultury a vnějších vztahů MěÚ Semily.

Fotogalerie z proběhlého rozsvícení:

Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech

Přehled adventních akcí: Náměstí v Pojizeří o víkendu rozzáří vánoční stromky

Loňské rozsvěcení výnočního stromu:

FOTO: V Semilech rozsvítili vánoční strom s rekordním počtem flétnistů

Rozsvícení vánočního stromu v Semilech<br />Autor: Petr Ježek

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Adventní postavy ze Žižkovky opět pomohly rozsvítit vánoční strom
Policisté se opět zaměřili na bary a diskotéky v kraji
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 9. až 11. prosince
Jak funguje odchytové zařízení v Turnově?
Děti z dětského domova navštívily semilské policisty

Nejčtenější články

09.12.: Adventní postavy ze Žižkovky opět pomohly rozsvítit vánoční strom
07.12.: Pachatele zadrželi na místě činu, třikrát se vloupal do chaty v Želechách
09.12.: Děti z dětského domova navštívily semilské policisty

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT