V Semilech jdou děti k zápisům do 1. třídy ve středu 15. února

13.02.2012 07:21:12 | Autor: redakce | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

V Semilech jdou děti k zápisům do 1. třídy ve středu 15. února

Středa 15. února se v Semilech stane slavnostním dnem všech budoucích prvňáčků. Ti se v tento den vydají se svými rodiči k zápisu do prvních tříd do všech základních škol v Semilech. Školy budou otevřeny od 9 do 17 hodin, aby mohli přijít i dojíždějící rodiče s dětmi.

„Zápis do školy je sice akt slavnostní, ale pro malé prvňáčky by to měl být jeden z nezapomenutelných dnů vůbec. V jednotlivých základních školách se budou zápisy mírně lišit," uvedla Kateřina Šromová z odboru školství, kultury a vnějších vztahů Městského úřadu Semily.

Na ZŠ I. Olbrachta mají pro děti nachystány tašky s drobnými propagačními předměty, dále různé dárky, které vyrobily v hodinách výtvarné výchovy děti vyšších ročníků. Na měsíc červen se chystá zahradní slavnost spojená s hudbou, různými soutěžemi pro budoucí prvňáčky i děti z vyšších ročníků. Nebude chybět ani chutné občerstvení.

Ani v  ZŠ Dr. F. L. Riegra Semily nepřijdou budoucí prvňáčci zkrátka. Kromě příjemného  prostředí školy a laskavých a trpělivých paní učitelek na děti čekají drobné dárečky vyrobené budoucími spolužáky při hodinách výtvarné výchovy a v kroužku keramiky. Na květen je pro budoucí prvňáčky naplánována Květnová školička. Dvě odpolední setkání věnovaná hrám, setkávání, vytváření prvních kontaktů, jistot, odbourání bariér a obav z nového prostředí, neznámých dětí i dospělých. Pro rodiče je připraveno také setkání se speciálním pedagogem z PPP Semily zaměřené na problematiku prvního roku ve škole.

Třetí ze základních škol v Semilech je ZŠ a SŠ waldorfská, jejíž vzdělávací program navazuje na předškolní vzdělávání v MŠ waldorfské. Je však otevřeno i pro ostatní děti, a to i pro mimosemilské. Hlavní motto tohoto alternativního přístupu zní: „škola pro celého člověka, jeho hlavu, srdce i ruce... podporující zdravý rozvoj tělesnosti dítěte, doprovázející vývoj dítěte s jeho měnícími se potřebami, probouzející zájem o poznání a tím podporující celoživotní učení." I na této škole čeká děti překvapení v podobě dárků vyrobených staršími spolužáky a rodiči dětí.

Další zprávy ze školství přímo v rubrice zde

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec
Muzejní noc v Jilemnici naváže na oslavy 150 let místních hasičů
Roubenky a pískovec – to je cyklojízda Dubským Švýcarskem
Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
Výstava Příběhy Severních Čech zavítá na náměstí v Malé Skále

Nejčtenější články

12.06.: Srnka skočila v Jesenném do náruče projíždějícího cyklisty
13.06.: Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
12.06.: Vítězem soutěže Vesnice roku 2024 Libereckého kraje je obec Všelibice

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT