V Semilech je nově zatepleno 70 městských bytů

21.01.2011 12:44:58 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

V Semilech je nově zatepleno 70 městských bytů

S použitím dotace Zelená úsporám bylo v Semilech nedávno dokončeno zateplení čtyř bytových domů s celkem 70 byty pod patronací Městské bytové správy. Jsou to bytové domy číslo popisné 355 v Luční ulici, 613 v ulici 3. května, 440 a 442 Na Olešce.

„Bylo nutné domy přeměřit a vypracovat základní dokumentaci, která v městském archivu bohužel chyběla, a musela se tak pro různé potřeby dopracovávat. Vše se podařilo téměř na 100 procent, drobné nedodělky zůstaly pouze na domech 613 a 355, které se z důvodu chladného počasí budou realizovat až na jaře," uvedl ředitel Městské bytové správy s. r. o. Stanislav Klápště.

Podle informací nájemníků a výpočtů se roční úspora energie na výrovu tepla bude pohybovat od 25 do 30 %. Finančně to je přibližně úspora 4500 - 6000 korun za rok. Mělo by dojít i ke snížení emisí CO2 na jeden byt až o 560 kg za rok.

Zateplovalo i Stavební bytové družstvo

V průběhu posledních dvou let zateplovalo domy v Semilech i Stavební bytové družstvo, které provedlo na svých objektech kompletní rekonstrukce - kotelny, zateplení, střechy, okna, vchodové dveře, bezbariérové vstupy a v některých případech i nové výtahy. V Semilech takto kompletně zrekonstruovali 11 panelových domů, jednalo se o čtyři panelové domy v ulici Jizerská, dům v Jižní 467, pět domů v ulici Bavlnářská a jeden v ulici Textilní.

„Celkově to jen v Semilech představuje 581 bytů a tyto rekonstrukce stály bezmála 140 milionů korun. Výsledek této obrovské činnosti je vidět zejména na sídlišti Řeky, kde jsme zpříjemnili životní podmínky nejvíce lidem," řekl předseda představenstva SBD Semily Tomáš Hyka.

Fotografie zachycuje dům číslo popisné 613 po dokončení zateplení v prosinci 2010. 

Článek s podobnou tematikou: Cena tepla se v Semilech mírně sníží

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Městský parlament mládeže jednal na turnovské radnici
V liberecké knihovně začínají Krajské týdny pro neziskový sektor
Vstupné do Krkonošských muzeí zdražuje
Liberecký kraj zaštiťuje celkem 18 vědomostních olympiád
Florbal Turnov: Další výsledkově zajímavý víkend

Nejčtenější články

29.01.: V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
31.01.: Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
30.01.: Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT