V Semilech na Ostrově si děti hrají na novém hřišti

29.08.2017 15:39:24 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

V Semilech na Ostrově si děti hrají na novém hřišti

Během letních prázdnin se dětské hřiště v semilském parku na Ostrově začalo pozvolna měnit. Opraveny byly stávající herní prvky, přibyly některé nové a uprostřed dětského hřiště vyrostlo oplocené kruhové pískoviště. To však není zdaleka všechno - tento prostor čekají ještě mnohé další úpravy.

Téměř každé město v České republice disponuje určitým veřejným prostorem vhodným k pořádání venkovních společenských akcí, k odpočinku, procházkám a v neposlední řadě k dětským hrám. V mnohých městech tuto funkci plní městské parky. Nejinak je tomu i v Semilech, kde tento prostor naprosto jedinečným způsobem od okolní dopravy odděluje řeka Jizera, která spolu se svým přítokem, Jíloveckým potokem, vytvořila z městského parku Ostrov oázu klidu uprostřed města.

„Obnova a doplnění prvků dětského hřiště je akcí poměrně dlouho připravovanou a její realizace je do určité míry etapizovaná. V současnosti je na místě zrealizováno pouze několik nových prvků," prozradil městský architekt Martin Hilpert.

Fotografie z průběhu výstavby nového dětského hřiště<br />Autor: Petr Ježek

Dle slov městského architekta budou kompletní úpravy hřiště hotové až po výstavbě objektu zázemí s wc a občerstvením. Teprve poté bude jasněji čitelná celková koncepce úprav, která považuje objekt zázemí za středobod hřiště, kde bude také posezení pro doprovod dětí. Herní prvky tak budou postupně doplňovány nebo upravovány tak, že se zvětšující se vzdáleností od objektu zázemí budou umisťovány prvky pro starší a větší děti. Uprostřed, na dosah terasy u zázemí, budou umisťovány prvky pro nejmenší - tak, aby je měl doprovod stále nablízku. To je i důvod umístění pískoviště a okolních nových herních prvků, které jsou v současnosti již realizovány.

„Samotné pískoviště je navrženo jako bezpečný prostor, kam díky plotu nemají přístup psi a další možní znečišťovatelé. V průběhu prací na návrhu jsme se rozhodli využít výplň oplocení jako tabule na kreslení křídami. Ty by měly být později v místě neustále k dispozici. Uvnitř pískoviště je umístěn dětský bagr, který jistě ocení všechny děti," vysvětlil Martin Hilpert.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: Stará lávka z parku Ostrov k semilskému zámku už je odvezena
Do konce prázdnin se v Semilech přestavuje lávka z parku k zámku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT