V Semilech pořádají 30. ročník přehlídky dechovek

10.05.2024 10:44:33 | Autor: Jitka Bažantová, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

V Semilech pořádají 30. ročník přehlídky dechovek

Přijďte si vychutnat odpoledne plné dechové hudby, tance a zábavy na 30. ročníku přehlídky dechovek, který se koná v neděli 12. května v 15 hodin v Kulturním centru Golf v Semilech. Těšit se můžete na vystoupení dvou skvělých dechových kapel.

Jako první vystoupí místní dechová hudba Semilská 12 s bohatým repertoárem. Soubor je složen ze zkušených hudebníků, kteří se s láskou věnují tradiční i moderní dechové hudbě. Semilská 12 pod vedením Daniela Bismilera je známá v širokém okolí Semil. Za svou bohatou historii získala mnoho ocenění a stala se neodmyslitelnou součástí kulturního života regionu.

Druhá v pořadí vystoupí dechová hudba Táboranka, která si získala srdce mnoha fanoušků svým osobitým stylem a skvělým repertoárem. DH Táboranka z obcí pod horou Tábor pod vedením kapelníka Jiřího Jíny je oblíbená kapela složená z muzikantů z Podkrkonoší, kteří se s chutí podělí o svůj repertoár plný známých pochodů, polek a valčíků. Zazní i písně od klasiků české lidovky, ale i od současných autorů.

Semilská přehlídka dechovek je skvělou volbou pro všechny, kteří si chtějí užít krásnou a zábavnou neděli. Pro milovníky tance bude k dispozici taneční parket. Vstupenky zakoupíte na místě před akcí. Nepropásněte tuto skvělou příležitost zažít živou dechovou hudbu a užít si báječnou taneční i poslechovou zábavu!

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přírodu na Sněžce opět chrání ochranné sítě
Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Policie šetří případ smrti mladého muže v Semilech
16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT