V Semilech proběhly olympijské hry 5. tříd waldorfských škol

30.05.2017 14:15:45 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

V Semilech proběhly olympijské hry 5. tříd waldorfských škol

Ve dnech 19. a 20. května pořádala Waldorfská základní a střední škola v Semilech tradiční olympiádu pátých tříd waldorfských škol, kde si každoročně nejen děti, ale všichni účastníci společně připomínají antické ideály. Letos se akce zúčastnilo na 350 lidí, z toho téměř 280 mladých olympioniků z celé republiky, například z Příbrami, Ostravy či Pardubic.

Po dva dny byly děti rozděleny do 14 řeckých městských států a společně zažívaly všemožná dobrodružství. V pátek se ponořily do zajímavých a mnohdy nelehkých prožitkových úkolů inspirovaných Odysseovým putováním z trojské války domů a večer předvedly úžasná divadelní vystoupení.

V sobotu pak padaly rekordy při sportovních disciplínách - hody, skoky, běhy, ale i řečnictví. Olympionici povzbuzování diváky podávali skvělé výkony.

Na závěr olympiády, po vyhlášení vítězů jednotlivých disciplín, byla ředitelem pořádající waldorfské školy ze Semil předána symbolická štafeta pořadatelům příštích olympijských her, které se budou konat napřesrok v Praze.

„Největším překvapením pro mne bylo, že vedle povedené sportovní akce byla olympiáda také krásným uměleckým zážitkem, a to díky jednotlivým třídám a jejich pátečnímu divadelnímu vystoupení," dodal ředitel pořadatelské školy Ivan Semecký.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Westernový den v Semilech 2017
Spolek SVOSUM pořádá Pochod proti kácení stromů na Hruboskalsku
FOTO: Semilští studenti představili v kině další příběhy pamětníků

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání turnovského starosty se seniory

Setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne ve čtvrtek 19. března 2026 od 13 hodin v Klubu aktivních seniorů v penzionu v ulici Žižkova. Připravte si dotazy, připomínky k tomu, co vás zajímá, těší i trápí. Určeno pro pravidelné návštěvníky klubu o další zájemce z řad veřejnosti.

Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí

Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči pomohli zpět na nohy koni v Benešově u Semil
Na náměstí v Železném Brodě chystají velikonoční trhy
Ukliďme Česko 2026: Pokračování úspěšného Boje o vodu
Katapult zahraje legendární hity opět v Bozkově
Pěnčínské jarní slavnosti sázejí na zahradnické téma

Nejčtenější články

18.03.: Jeden svět v Semilech oslaví deset let a přivítá řadu osobností
19.03.: Katapult zahraje legendární hity opět v Bozkově
18.03.: Sklo z Nového světa do celého světa představí výstava v Jilemnici

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT