V Semilech proběhne beseda s týmem Buggyra Racing o Rally Dakar

06.05.2022 18:23:54 | Autor: Jitka Bažantová | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

V Semilech proběhne beseda s týmem Buggyra Racing o Rally Dakar

Pokud patříte k fanouškům nejtěžšího závodu terénních vozidel na světě, kterým Dakar bezesporu je, tak si přijďte do Kulturního centra Golf v úterý 10. května od 19 hodin poslechnout vyprávění jejich přímých účastníků, kteří si z letošního ročníku 2022 přivezli neuvěřitelné zážitky a vy budete mít jedinečnou příležitost se zeptat, co takový závod obnáší.

Jak zvládali obrovská vedra, nekonečné oblasti písečných dun nebo skalnaté kaňony, nedostatek spánku a náročné situace, kdy bojovali s přírodou, technickými komplikacemi i sami se sebou? Kdy si sáhli na dno svých sil? Jaké momenty byly pro ně nejnáročnější?

Závodníci týmu Buggyra Racing s sebou přivezou závodní Tatra Phoenix a podělí se o spoustu zážitků, které pro ně jeden z nejnáročnějších závodů na světě připravil. 44. ročník Rally Dakar 2022 se odehrával v Saudské Arábii, byl rozdělen na 12 etap, o celkové délce přibližně 8 100 km, z čehož necelou polovinu tvořily měřené úseky.

O své zážitky se s vámi podělí Josef Macháček - pětinásobný vítěz Rally Dakar v kategorii čtyřkolky a vítěz v kategorii lehkých prototypů v roce 2021, kdy se zároveň stal nejstarším vítězem Rally Dakar v celé historii. Společně s ním se představí Tomáš Šikola - palubní mechanik Tatry pilotované Ignacio Casalem. Před Kulturním centrem Golf bude možné si závodní auto Tatra Phoenix, prohlédnout, popovídat si s účastníky a zeptat se na mnoho otázek, které vás zajímají.

Akce Kulturního centra Golf Semily v květnu

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kvůli sněžení hasiči odstraňují spadané stromy
Florbal Turnov: Černá série mužů pokračuje dál
V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
Dílo prosince v liberecké galerii představuje výtvarnici Bernartovou
Na zasněžené vozovce ve Zlaté Olešnici zůstalo auto po smyku na boku

Nejčtenější články

05.12.: FOTO: Další děti si při Týdnu hokeje v Lomnici vyzkoušely lední hokej
06.12.: V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
03.12.: Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT