V Semilech se běhalo pro Honzíka

19.04.2024 08:17:13 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

V Semilech se běhalo pro Honzíka

Střední škola Semily pořádala v pátek 5. dubna na semilském Ostrově v pořadí již třetí ročník charitativního běhu. Letos se akce konala na podporu Honzy Kovaříka, mladého muže s kombinovaným postižením (pohyb a zrak), který je od dětství upoután na invalidní vozík. Počasí pořadatelům přálo, účast byla veliká a akce se po všech stránkách vydařila.

V dopoledních hodinách navštívilo semilský Ostrov velké množství dětí z mateřských škol za Semil i okolních obcí, které se jednak proběhly v doprovodu klauna, ale také vyzkoušely různé atrakce s pohádkovými bytostmi. V poledních hodinách odběhli juniorský závod na 1500 metrů žáci středních škol. Hlavní závod pak odstartoval před čtvrtou hodinou odpolední. Sportovci si zaběhli tratě o délce 3 000, 5 000 nebo 10 000 metrů.

Přestože akce byla v prvé řadě zaměřena na sport, pořadatelé z řad žáků a vyučujících Střední školy Semily připravili pro účastníky akce celodenní doprovodný program. Sám Honza měl možnost se svést v závodním automobilu Mustang, navštívil stanici HZS územní odbor Semily a vrcholem odpoledního programu se stalo více jak hodinové vystoupení hudební skupiny Rachot Band z Jedličkova ústavu Liberec, kde Honza také vystupuje.

„Děkujeme všem, kteří svojí účastí na charitativním běhu podpořili potřebné. Je úžasné, že přímo na místě bylo vybráno 28 000 Kč. Dalších 44 000 Kč obdrží maminka Honzy od organizací a firem, které akci podpořily," řekl Daniel Sisr, jeden z pořadatelů běhu. „Máme velkou radost, že se letošní ročník charitativní akce vydařil a již dnes se těšíme na ročník příští."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Semilský jelen podruhé obkrouží park Ostrov
V Semilech se bude opět běhat pro charitu
FOTO: Prvním vítězem závodu Semilský jelen se stal Jiří Čivrný

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT