V Semilech se bude opět běhat pro charitu

31.03.2023 15:06:18 | Autor: Archiv města Semily | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

V Semilech se bude opět běhat pro charitu

V pátek 31. března ožije semilský park Ostrov sportem. Po roce se sem totiž vrací v pořadí již druhý ročník charitativního běhu pořádaný sportovními nadšenci ze Střední školy Semily. A zatímco výtěžek z prvního ročníku běhu putoval na podporu Ukrajiny, ten letošní pomůže pacientům s poruchou autistického spektra a ponese název Charitativní běh pro Slunce všem.

Charitativní běh pořádá Střední škola Semily u příležitosti Světového dne porozumění autismu, který si od roku 2007 připomínáme vždy 2. dubna. Letošní charitativní běh je připraven pro závodníky z řad široké veřejnosti, závodit se bude hned v pěti kategoriích.

Dopolední program je připraven pro děti z mateřských škol a žáky škol základních. Po nich si mohou zazávodit středoškoláci. Odpolední závody na vzdálenosti do 3 km proběhnou v rámci městském parku Ostrov na zpevněných cestách, trasy ostatních závodů se startem na Ostrově povedou mimo silnice převážně po turisticky značených zpevněných cestách podél Jizery a v městských parcích.

Ing. Daniel Sisr, spoluorganizátor běhu: „Byli jsme velice rádi, když nás naši žáci oslovili s myšlenkou opět po roce zorganizovat charitativní běžecké závody. V březnu roku 2022 jsme uspořádali první ročník, který reagoval na vzniklou situaci zaviněnou napadením Ukrajiny ruskými vojsky. Akce se díky velkému zájmu veřejnosti vydařila. Letos jsme tedy chtěli navázat a možná vytvořit jakousi tradici. Motivem roku 2023 je Světový den porozumění autismu. Chtěli bychom s našimi žáky, jejichž motivací pro studium na Střední škole Semily je velmi často pomáhat lidem, upozornit na těžkou situaci postižených tímto handicapem a jejich rodin. Pokud možno pomoci konkrétní organizaci. Veškeré vybrané finanční prostředky budou zaslány na konto organizace Slunce všem. Její zakladateli byli rodiče a rodinní příslušníci těžce mentálně postižených dětí s autismem. Dnes je organizace pro velké množství lidí záchranou a její zaměstnanci zaslouží obrovský obdiv. Chtěli bychom pozvat všechny, kteří by chtěli pomoci a třeba si i zazávodit na Ostrov v Semilech dne 31. 3. 2023. Děkujeme."

2. duben - Světový den porozumění autismu

Světový den porozumění autismu (World Autism Awareness Day) je jedním ze sedmi oficiálních mezinárodních dnů, které se organizace Spojených národů rozhodla věnovat tématům spojeným se zdravím. Jeho ustanovení předcházela dlouhodobá iniciativa OSN vedoucí ke zlepšení lidských práv. Součástí této iniciativy byla také Úmluva o právech osob se zdravotním postižením, která byla přijata v roce 2006 a jejímž účelem je podporovat, chránit a zajistit plnohodnotné a rovnocenné užívání všech lidských práv a základních svobod pro všechny osoby se zdravotním postižením a respektovat jejich přirozenou důstojnost.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezená provozní doba sběrného dvora na Vesecku

Pozor na omezenou páteční provozní dobu sběrného dvora, 9. června se uzavře už v 15 hodin. „Informujeme občany, že z technických důvodů bude provoz sběrného dvora na Vesecku omezen, a to v pátek 9. června 2023, otevřeno bude pouze do 15:00. Děkujeme za pochopení," sdělily Turnovské odpadové služby, s. r. o.

Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Rekonstrukce tramvajové trati s sebou nesou uzavírky jabloneckých ulic. S postupem stavby se uzavírky mění. Aktuální změny od 7. června se dotknou jabloneckých ulic Tovární, Rýnovická, Liberecká, Poštovní, U Nisy, Vodní a Na Vršku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na Vesecku začne rekonstrukce silnice u křižovatky s I/10
Vyhlídka v 17. patře krajského úřadu je opět otevřená pro veřejnost
Den dětí s Ponorkou opět v turnovském parku
Krkonoše jsou opět čistější
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta

Nejčtenější články

06.06.: Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové
05.06.: Nekrmte krkavce!
05.06.: V soutěži Kniha roku bodovali sudetští Němci i fotograf z místních novin

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT