V souboji o první trojku Malá Skála dvakrát porazila béčko Příbrami

14.02.2023 21:24:26 | Autor: Václav Hořák, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Malá Skála

V souboji o první trojku Malá Skála dvakrát porazila béčko Příbrami

V sobotu se v údolí Malé Skály sehrálo důležité volejbalové utkání o šanci na umístění v první trojici skupiny A. O toto postavení soupeřili s domácím celkem borci z Příbrami.

VK Malá Skála - VK Euro Sitex Příbram B 3:0 (21, 22, 20)

Libero domácího týmu Michal Folprecht se před začátkem utkání obával: „Je nám jasné, že to nebude jednoduché. Při prvním utkání, které se odehrálo v Příbrami, jsme využili menší halu a soupeře k ničemu nepustili. Avšak v naší hale to bude jiné a soupeř se bude moct více opřít o kvalitní servis."

Začátek první sady ukázal, že hosté přijeli v dobré kondici, a že si rozhodně budou chtít urvat nějaké body. Díky jejich nasazení od prvního hvizdu si tak vypracovali čtyř-bodový náskok nad ještě nerozehřátým šestiválcem z pod Pantheonu. Netrvalo ale dlouho a domácí borci začali odvádět dobrou práci ve všech herních činnostech a tím dotáhli svou ztrátu. Koncovku první sady zvládli maloskalští lépe i díky lepšímu příjmu než měl soupeř, atak si připsali vítězný set.

Druhá sada byla z pohledu domácích kvalitnější a opět vítězná. Maloskaláci šlapali jako dobře namazaný stroj, který válcoval soupeře. Skvělý výkon předvedl zejména univerzál Tomáš Pastuch, který ze servisu střílel těžké projektily, čímž prakticky znemožnil přípravu na kvalitní útok hostů z Příbrami. Do třetího setu vlétli borci ze Skaly s velkou vervou. Hned na úvod zaskočilo hosty nepříjemné plachtivé podání domácího nahrávače Michala Nováka.

Maloskalští tím však ani zdaleka nekončili a měli ještě eso v rukávu, které si šetřili na konec. Jednalo se o doslova velký potenciál v obraně, kdy se nad příbramskými vztyčila nepropustná obrovská hradba Pantheonského hradu, která odrážela jeden útok za druhým. Závěr setu sice už nebyl dohrán v tak vysoké koncentraci domácích, ale i přesto dotáhli tuto sadu do vítězného konce atak zvítězili v prvním utkání.

Blokař Ondřej Kovář okomentoval první zápas: „Jsem rád že se povedlo zvítězit 3:0 a pošetřit tak alespoň nějaké síly do závěrečných bojů o bronzovou pozici. Potvrdilo se, jak důležité je mít k dispozici kvalitní hráče na lavičce, neboť střídající Holubec pomohl několika technickými údery zastavit nápor hostů v koncovce druhého setu. Do karet nám také hrálo mnoho zkažených servisů hostů."

VK Malá Skála - VK Euro Sitex Příbram B 3:2 (-26, 20, -18, 14, 16)

Utkání 2. volejbalové ligy VK Malá Skála - VK Euro Sitex Příbram B<br />Autor: Archiv VK Malá Skála Před začátkem odpoledního zápasu se mužstvo Malé Skály shromáždilo na pokyn trenéra Preislera ve své šatně, kde proběhla porada o sestavě a taktice. Trenér mimo jiné varoval své svěřence, že bude nadcházející zápas těžší než byl ten ranní.

Jeho slova se brzy ukázala jako pravdivá, jelikož hosté z Příbrami oproti rannímu zápasu přestali chybovat, zlepšili příjem, prosazovali se i nad vysokým blokem domácích, a velkou roli sehrál především i jejich vlastní blok, přes který se maloskalští jen těžce dostávali. Výsledkem byl prohraný úvodní set.

Další sada nepřinesla pro volejbalového fanouška žádný velký zážitek. Pro domácí navíc nastal nešťastný okamžik, kdy se při vybírání jednoho z balónů srazili nahrávač Preisler ml. se spoluhráčem Melichem na postu univerzála. Otřesený nahrávač musel střídat a do zápasu už nezasáhl. Navzdory této situaci dokázali domácí druhý set vyhrát.

Ani třetí a další sety nenabídly tak rychlý a dravý volejbal jako v ranním utkání. Oba celky hráli velmi vyrovnaně a rvaly se doslova o každý bod. V maloskalské hale navíc začala takzvaně "houstnout atmosféra". Konec třetího setu si však jednoznačně uhájili příbramští. Domácí celek se ale ještě dokázal semknout a odpověděl s luxusním náskokem výhrou v další sadě. Rozhodovalo se tedy až v tiebreaku, který byl na obou stranách sítě velmi vypjatý a pro mnohé hráče zřejmě i vyčerpávající. Po obrovsky vyrovnané bitvě nakonec odchází vítězně domácí celek Malé Skály.

„Do prvního zápasu jsme vstoupili s odhodláním upevnit si místo v tabulce na vedoucích pozicích a to se odrazilo v naší hře plné bojovnosti. Do druhého zápasu jsme v obměněné sestavě vstoupili tak nějak na půl plynu a možná i trochu podcenili soupeře, který naopak svůj výkon zlepšil. Na hře se jistě odrazilo i zranění jednoho z nahrávačů," zhodnotil utkání urostlý smečař Vladimír Chum.

K zápasu se vyjádřil i Michal Folprecht z postu libera, který si cení pěti ukořistěných bodů a taky dlouhé vítězné šňůry trvající už devět zápasů v řadě. Jedním dechem dodává: „Dokážeme fungovat jako silný a jednotný tým, což je naše obrovská výhoda o kterou se můžeme opřít. A to je to, co většina ostatních týmů postrádá."

Další sobotu 18. 2. klub Malé Skály zavítá na palubovku rivalů z Mnichova Hradiště odkud si budou chtít odvézt další cenné body, a pokračovat tak na vítězné vlně.

Tabulka 2. ligy - skupina A:

1.  TJ Lokomotiva Česká Lípa 28 21 4 1 2 77:27 2448:2033 72
2.  Volejbal Domažlice 26 16 6 1 3 71:30 2349:2097 61
3.  VK Malá Skála 26 12 4 3 7 57:43 2276:2143 47
4.  VK Karlovarsko B 26 10 3 3 10 50:49 2173:2219 39
5.  TJ Sokol Mnichovo Hradiště 30 10 2 4 14 50:62 2489:2544 38
6.  TJ Netolice 1892 26 10 0 7 9 48:51 2136:2185 37
7.  VK Euro Sitex Příbram B 24 10 1 3 10 41:43 1865:1854 35
8.  SK Prosek Praha 26 5 3 5 13 40:62 2106:2294 26
9.  Kladno volejbal cz B 24 5 3 3 13 35:56 1918:2060 24
10  Volejbal Sokolov 28 3 4 0 21 26:72 1946:2277 17

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Volejbalisté Malé Skály dvakrát vyhráli v Sokolově
Dvojutkání VK Malá Skála v novém roce opět vítězné
Začátek druhé poloviny soutěže se hráčům VK Malá Skála povedl
Na Kladně získali maloskalští volejbalisté alespoň jednu výhru
Volejbalisté Malé Skály si připsali s Prosekem Praha čtyři body
Dvojzápas v České Lípě volejbalistům Malé Skály nevyšel
Volejbalisté Malé Skály nezvládli dvojzápas s týmem Mnichova Hradiště
Z Příbrami si volejbalisté Malé Skály přivezli dvě výhry
Volejbalisté Malé Skály získali proti Sokolovu šest bodů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sedmihorské léto 2024 pokračuje koncerty i divadelními představeními
Vznikla nová geologická expozice Geoparku Český ráj
Krajský workshop upozornil ukrajinskou mládež na nebezpečí drog
Průběh letní dětské rekreace v Libereckém kraji k polovině července
Oblastní galerie Liberec se loučí s litevskou výstavou

Nejčtenější články

17.07.: Dětské centrum Stonožka vyroste v Turnově na sídlišti u nádraží
16.07.: Nové městské byty v turnovské ulici Skálova budou brzy k pronájmu
16.07.: Jubilejní desátý Pelechovský pohár kořistí pořadatelů z Proseče

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT