V Trojském zámku v Praze hasiči udělili významná ocenění

26.10.2016 13:44:16 | Autor: Zdenka Štrauchová a Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov,Liberecký kraj

V Trojském zámku v Praze hasiči udělili významná ocenění

V prostorách Trojského zámku v Praze byly v úterý 25. října slavnostně předány služební medaile a plakety Hasičského záchranného sboru České republiky. Mezi 117 oceněnými byli například hejtman Libereckého kraje Martin Půta, starosta Turnova Tomáš Hocke nebo Jiřina Brychcí, starostka Okresního sdružení hasičů ČMS v Jablonci.

Kromě stávajících a bývalých příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR také zástupci obcí, měst i krajů, ostatních složek integrovaného záchranného systému nebo úzce spolupracujících společností. Generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba udělil medaile Za zásluhy o bezpečnost, Čestné medaile, Za věrnost I. stupně a Plakety.

Čestnou medaili z rukou genmjr. Ing. Drahoslava Ryby obdržel hejtman Libereckého kraje Martin Půta, který téměř 15 let aktivně působí v komunální politice. Medaile je oceněním za významnou, úspěšnou a dlouholetou spolupráci s Hasičským záchranným sborem České republiky na úseku požární ochrany, integrovaného záchranného systému, krizového řízení a ochrany obyvatelstva.

Slavnostní předání HZS ČR medailí Za zásluhy o bezpečnost, Čestné medaile, Za věrnost I. stupně a Plakety<br />Autor: GŘ HZS ČR, František Špaček (PA) a Milan Vávrů (WMF) Za dlouhodobé obětavé a příkladné pracovní úsilí a osobní iniciativu, za zásluhy o rozvoj požární bezpečnosti, integrovaného záchranného systému a ochrany obyvatelstva a spolupráci s Hasičským záchranným sborem Libereckého kraje byl medailí Za zásluhy o bezpečnost oceněn také Ing. Tomáš Hocke, starosta Turnova.

Medaile HZS ČR Za zásluhy o bezpečnost náleží také Mgr. Romaně Žatecké, starostce České Lípy, která významným způsobem dlouhodobě prezentuje a propaguje spolupráci s Hasičským záchranným sborem Libereckého kraje, zejména pak s jeho Územním odborem Česká Lípa.

Medaile byla slavnostně předána i Ing. Jiřině Brychcí, která vykonává funkci starostky Okresního sdružení hasičů ČMS v Jablonci nad Nisou a zastává i funkci náměstkyně starostky Krajského sdružení hasičů a je členkou výkonného výboru Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Práce u dobrovolných hasičů se jí stala celoživotní náplní a provází ji od mládí.

Medailí Za věrnost I. stupně, která je udělována za příkladného plnění služebních povinností příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR v délce 30 let, byl oceněn nstržm. Zdeněk Schneider. Ten je příslušníkem HZS ČR od roku 1985, kdy zahájil svou kariéru hasiče u HZS hl. m. Prahy, tehdy ještě u Veřejného útvaru sboru požární ochrany. V červnu 1993 nastoupil k HZS Ústeckého kraje, od ledna 2010 je příslušníkem HZS Libereckého kraje a slouží na stanici v Raspenavě.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 16 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádrže, aleje, úpravny vody. Česko-polská dohoda přináší výsledky
Mostek přes Rudný potok v Obřím dole je již opraven
Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
Maškova zahrada zažila Karibský den
První kompostovací toalety jsou i v Českém ráji

Nejčtenější články

23.07.: První kompostovací toalety jsou i v Českém ráji
23.07.: Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
22.07.: Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT