V turnaji O Pelechovský pohár obhájil vítězství SK Brod

26.06.2018 20:04:44 | Autor: Proseč C. F. a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Železný Brod

V turnaji O Pelechovský pohár obhájil vítězství SK Brod

V Železném Brodě se v sobotu 23. června konal 4. ročník fotbalového turnaje o Pelechovský pohár, který pořádal amatérský klub nadšenců do malého fotbalu Proseč C. F. I přes nové zdatné soupeře a sjednocení pořádajícího Proseč C. F. do jednoho týmu obhájil prvenství z loňska tým SK Brod.

„Turnaj se podařilo naplnit do posledního místečka, a tak si to proti sobě mohlo rozdat 12 družstev složených jak z fotbalistů, tak ze skutečných amatérů. Hlad hráči zaháněli výbornými klobáskami z místního řeznictví a žízeň se dala uhasit díky chutnému pivu z minipivovaru ze Zásady. Počasí se obešlo téměř bez deště, a tak měli všichni na fotbal vesměs dobré podmínky," hodnotil turnaj za pořadatele Zdeněk Hloušek.

Celkem se do hry zapojilo 89 hráčů. Zápas trval vždy 10 minut a hrálo se systémem 4+1. Družstva byla rozdělena do dvou šestičlenných skupin, přičemž z každé postupovaly první čtyři týmy do čtvrtfinále. Dohromady v 38 zápasech padlo 122 branek, což jsou více než tři branky na zápas. K penaltovým rozstřelům došlo celkem dvakrát, a to v čtvrtfinále mezi týmy Lomnice a Flamengo Jablonec a v zápase o třetí místo mezi domácími z Proseče C. F. a jejich odvěkými fotbalovými kamarády z FC Zatáčky.

4. ročník fotbalového turnaje o Pelechovský pohár Hráči z domácího týmu Proseče, což je vesnice odkud pochází zakladatelé klubu a nachází se mezi městy Železný Brod a Semily, tento rok postavili pouze jeden tým, ačkoliv v předchozích letech do turnaje vždy vstupovali s týmem A i B, přičemž v loňském roce skončili na druhém a třetím místě, tak se vedení klubu rozhodlo netříštit pro tento rok síly a koncentrovat do týmu nejvyšší možnou herní sílu, jako mělo tuto sobotu k dispozici.

Předváděná hra nebyla vůbec špatná, ale nutno s uznáním konstatovat, že na mistry z SK Brod to bohužel tento rok opět nestačilo. „Nedokázali jsme je porazit ani ve skupině, ani v semifinále a museli jsme se smířit s tím, že mistry opět nebudeme. V zápase o třetí místo jsme nedokázali proměnit žádnou šanci. Náš soupeř se za deset minut prakticky nedostal přes svoji půlku hřiště a zápas skončil remízou 0:0. V penaltovém rozstřelu jsme se ale nemýlili a vyhráli 3:2, čímž jsme obhájili třetí místo z loňského roku a musíme být spokojení alespoň s tím jedním nejmenším skleněným pohárem," doplnil Zdeněk Hloušek.

Hráči SK Brodu si za vítězstvím na turnaji šli od prvního zápasu a byli v podstatě k nezastavení a s celkovým skóre 38:3 naprosto deklasovali prakticky každého soupeře. Za první místo byl tým oceněn sedmi litrovým skleněným pohárem naplněným pivem, uzenou vepřovou kýtou a dalšími cenami.

Nejlepšího střelce a vypískovanou skleněnou trofej vyhrál po roce znovu hráč z SK Brodu, tentokrát však Luboš Havrda s počtem 18 branek. Nejlepším brankářem byl vyhlášen také hráč z SK Brodu, a to Zdeněk Mařík, který vstřelil dokonce tři branky a obdržel také pouze tři branky, díky tomu mu právoplatně náleží památeční skleněný půllitr s vypískovanou siluetou brankáře chytajícího míč.

4. ročník fotbalového turnaje o Pelechovský pohár<br />Autor: Archiv Proseč C. F. Celkové pořadí týmů:
1. místo - SK Brod (mistři 2018, 2017, 2015)
2. místo - Lomnice
3. místo - Proseč C. F.
4. místo - FC Zatáčka
5. místo - Da Giorgio Tým
6. místo - FK Daliměřice
7. místo - Flamengo Jablonec
8. místo - Jiskra Boyz
9. místo - FC Roma Boy
10. místo - Snajpři z Koberov
11. místo - Oxxo Team (mistři 2016)
12. místo - Gunners Liberec

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hospoda cup v Železném Brodě vyhrál tým Proseč C. F.
Třetí ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým SK Brod
Druhý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál Oxxo Team
První ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým SK Brod

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 29 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krkonošské muzeum v Jilemnici získalo Bludičku
Zpátky do života v železnobrodské galerii
V rámci Libštátského pozdního léta vystoupí Gentlemen Singers
I.A třída: Nebodovaly Bělá ani Semily. Košťálov nehrál
Krajský přebor: Sedmihorky vyhrály gólem v závěru ve Stráži

Nejčtenější články

05.10.: V Roprachticích otevřeli stezku nazvanou Vlček, který nekouše
03.10.: FOTO: Jezdci vzpomínali na Šestidenní v roce 1972 v Krkonoších
03.10.: Turnov je nakonec rád za bod z utkání s Dobrovicí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT