V Turnově budou pasovat nové prvňáčky na čtenáře

27.01.2022 15:48:25 | Autor: Eva Kordová, Městská knihovna A. Marka Turnov | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

V Turnově budou pasovat nové prvňáčky na čtenáře

Městská knihovna Antonína Marka v Turnově připravuje tradiční oblíbenou akci, která je součástí projektu Už jsem čtenář- Knížka pro prvňáčka.

Slavnostní pasování prvňáčků do řádu rytířů čtenářů proběhne za účasti královské družiny. Děti vedle glejtů a rytířské listiny s pečetí obdrží průkazku, nebo přihlášku do knihovny. Akce se uskuteční příští týden v dětském oddělení knihovny - pondělí 31. ledna až čtvrtek 3. února od 8.30 do 12.00.

Do dětského oddělení knihovny se prvňáčci určitě ještě vrátí, protože je pro ně připravena řada dalších aktivit. Vyhlášená bude soutěž o nejlepší čtenářskou první třídu a děti se mohou těšit na setkání na hradě Valdštejně - Den čtenářů na hradě Valdštejně - Den s knížkou pro prvňáčky.

Knihovna se pokusí letos uskutečnit (poslední 2 roky akce nebyla kvůli koronavirové pandemii) Slavnost abecedy čtení, kdy se děti potkají v městském divadle se spisovatelkou Klárou Smolíkovou. Právě ona napsala knížku pro prvňáčky tohoto školního roku pod názvem Dubánek a tajný vzkaz.

Cílem projektu je přivést děti k pravidelnému čtení a také je pozvat mezi čtenáře knihovny. Vytvořit u nich návyk na četbu, rozšířit jejich dovednosti v získávání informací. Vždyť včasné zvládnutí čtení s porozuměním pomáhá dětem dobře obsáhnout všechny vyučovací předměty a vytváří základ pro pozdější úspěšné studium.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Únor v turnovské knihovně
Dny čtenářů na hradě Valdštejně a slavnostní pasování
Turnovští předškoláci se loučí se školkou
Turnovští prvňáčci byli pasováni do Řádu rytířů čtenářů
Knížka pro prvňáčka Už jsem čtenář v Turnově pojedenácté
Na Turnovsku jsou prvňáčci znovu pasováni na čtenáře
Prvňáčci z Turnova a okolí zažili Slavnost abecedy a čtení

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj daruje obcím a městům pozemky. Podpoří tak rozvoj a bezpečí obyvatel

Téměř 31 tisíc čtverečných pozemků převedl letos Liberecký kraj bezúplatně na obce. Obce a města na nich vybudují chodníky a cyklostezky podél silnic, čímž zvýší bezpečnost chodců a cyklistů na jejich území. Kraj zároveň pracuje na majetkoprávním vypořádání pozemků včetně komunikací, které do budoucna vyřadí z krajské silniční sítě. „Během letošního roku převedl kraj pozemky v účetní hodnotě 2,6 milionu korun na deset obcí a třináct měst v regionu," upřesnil náměstek hejtmana pro řízení rezortu ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky Zbyněk Miklík. „Kraj sice za tyto pozemky peníze nedostane, obce a města v kraji však mohou ušetřené finanční prostředky za nákup pozemků investovat do svého dalšího rozvoje, což je i prioritou Libereckého kraje."

Vodárna Trkač je opravena

Technická památka vodárna v Obřím dole nedaleko Rudného potoka, známá jako Trkač, prošla letos na podzim opravou. Opravili samotnou stavbu, její střechu, venkovní fasádu i vnitřní omítky, které kvůli vlhkosti a drsnému klimatu na tomto místě velmi trpí. Zvláštní péči věnovali samotné turbíně, kterou natřeli. Opravy a nátěru se dočkaly i původní dveře a mříže. Vodárna a 700 metrů dlouhý vodovod sloužily k dopravě vody na Sněžku do České boudy. Postavit ji nechat v roce 1912 hrabě Rudolf Czernin-Morzin. Ukončil tím éru vynášení vody na Sněžku na bedrech nosičů. Toto zařízení sloužilo až do 50. let minulého století, kdy kvůli nedbalé údržbě přestalo fungovat.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Betlémy v lomnickém muzeu již pojednadvacáté
Liberecký kraj vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2022
Košťálovští fotbalisté zakončili podzim vítězstvím nad Českou Lípou
Adventní akce se vrací na hrady a zámky
Přednáška o Vladimíru Komárkovi se koná v semilské knihovně

Nejčtenější články

24.11.: Pod vlivem alkoholu skončil v Horních Štěpanicích s autem na boku
24.11.: FOTO: Vyhlášení seriálu ECC 2022 se konalo v Loukově
25.11.: Listopadové Vítání občánků v Turnově s knížkou i drobnými dárky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT