V Turnově chystají pálení čarodějnic 2024

30.03.2024 08:54:25 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

V Turnově chystají pálení čarodějnic 2024

Turnovské Čarodějnice se po roce vrátí Na Luka. Už od soboty 30. března můžete na místo za autobusovým nádražím přivážet větve a čistou dřevní hmotu. Jiné materiály sem ale rozhodně nepatří!

Letos se bude opět konat pálení čarodějnic Na Lukách, v místě za autobusovým nádražím v Turnově. Na tuto lokalitu je možné přivážet výhradně větve a čistou dřevní hmotu. Je zakázáno sem odkládat lakované dřevo, pařezy a jiné odpady.

Přivážení materiálu bude probíhat od soboty 30. března do neděle 28. dubna 2024. Materiál je možné dovážet v tomto období pouze v sobotu od 9:00 do 18:00 a v neděli od 9:00 do 18:00. V daném čase bude na místě vždy přítomen zástupce Sboru dobrovolných hasičů Turnov, který bude přivážený materiál kontrolovat.

V případě potřeby se obracejte pouze na pořadatele akce Sbor dobrovolných hasičů Turnov:

pan Richtr: 731 030 553,

pan Hejna: 725 734 661.

Mimo určený čas je zde zakázáno odkládat jakýkoliv odpad. Pokud by sem tak dělo mimo stanovenou dobu, může být takové jednání klasifikováno jako odkládání odpadů mimo vyhrazená místa. Pouze upozorňujeme, že za porušení zákona lze uložit pokutu do 100.000 Kč. Prostor bude trvale monitorován Městskou policií Turnov. Děkujeme za pochopení.

Čarodějnice Na Lukách budou probíhat v úterý 30. dubna 2024, více podrobností bude zveřejněno před samotnou akcí.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták
Děti pečují o vzácné botanické lokality

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT