V Turnově otevřou nové komunitní centrum Slunce všem

10.03.2015 11:23:47 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

V Turnově otevřou nové komunitní centrum Slunce všem

Ve čtvrtek 12. března se koná slavnostní otevření nového Komunitního centra Turnov. Začátek bude od 10 hodin v prostorách nového centra v Turnově v ulici Brigádnická 2260, naproti SOŠ Turnov.

„Komunitní centrum Turnov je určeno pro dospělé, těžce mentálně postižené s autismem. Investorem a majitelem stavby je Slunce všem, zapsaný spolek, který zde bude pokračovat v poskytování sociálních služeb. Autorem projektu je firma Profes Projekt, spol. s r. o., realizátorem stavby byla stavební  firma Ing. Jiřího Červy. Finanční podporu spolek získal z dotace od Libereckého kraje, města Turnov a část nákladů hradil spolek z vlastních zdrojů," připomněla za spolek Slunce všem statutární zástupkyně Marcela Kurfirstová.

Příběh spolku

Slunce všem, zapsaný spolek, vznikl v Turnově v roce 2004. Zakladateli byli rodiče a rodinní příslušníci těžce mentálně postižených dětí s autismem. V prvních letech spolek působil jako doplňující součást Dětského centra Sluníčko v Turnově, kam tyto postižené děti docházely do mateřské a speciální školy. Rodiny společně s dětmi a další členové spolku Sluncevytvořili a pravidelně užívali klubovnu v zahradním traktu Speciální školy v Sobotecké ulici v Turnově. Tady se zabývali volnočasovými aktivitami, pořádali výlety, týdenní pobyty, jednodenní akce a postupně se také aktivně začleňovali do společenského dění ve městě.

Hlavní vizí spolku ale bylo vybudování denního centra pro dospělé s těžkým mentálním postižením a autismem, aby mohly děti plynule v dospělosti pokračovat nejen ve své, pro toto těžké postižení tolik potřebné socializaci, ale také zůstaly v péči rodiny a svých blízkých.

V roce 2015 tu tedy po několika letech jednání, vyjednávání, pochopení ze strany politiků, úřadů a díky nezištné práci mnohých ze spolku Slunce všem stojí nové Centrum denních služeb Slunce všem. Postavené na pozemku, který darovalo město Turnov, a z dotace od Libereckého kraje, s přispěním opět města Turnova. A i díky spolku, který se na stavbě také finančně podílel. S působností pro celý Liberecký kraj a s jasnou vizí do budoucnosti.

Program slavnostního otevření:

Slavnostní otevření za účasti zástupců Libereckého kraje a města Turnov

Prohlídka prostor

Občerstvení a volná diskuze

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
22.04.: Slavíme Den Země
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT