V Turnově probíhá Letní škola Začít spolu

19.08.2022 15:51:25 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

V Turnově probíhá Letní škola Začít spolu

Největší vzdělávací kurz programu Začít spolu - letní škola pro učitele a učitelky, se letos koná v Turnově. Krajská města přechozích ročníků, jako Plzeň nebo Olomouc, tak vystřídalo srdce Českého ráje a město českého granátu.

„Turnov byl pro nás jasnou volbou také proto, že zde působí jedno z našich 12 ZaS center - metodických center Začít spolu. V Turnově se centrum během prvního roku své existence pod vedením metodičky Petry Rakoušové úspěšně rozjelo a aktivně nabízí odborné zázemí pro podporu a profesní rozvoj pedagogů, sdílení a společné učení. Akce centra pomáhají školám při realizaci programu Začít spolu, ale rozšiřují obzory také v dalších oblastech pedagogiky orientované na dítě," vysvětlila Iveta Pasáková, ředitelka organizace Step by Step ČR, která program Začít spolu v České republice zastřešuje.

Oficiální zahájení letní školy proběhlo v pondělí 15. srpna v 17.30, v aule hostitelské Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy ve Zborovské ulici. Slavnostní akce se zúčastnili také zástupci města Turnov.

Letní škola nabízí vyučujícím mateřských a základních škol komplexní vzdělávání v programu Začít spolu, a to ve formě základních a pokračujících kurzů pro MŠ a ZŠ. Účastníci mají možnost absolvovat také kurz metody eduScrum, která je vhodná pro všechny stupně vzdělávání. Letošní ročník se koná od 15. do 19. srpna a 152 účastníků se bude vzdělávat pod vedením 25 lektorek a lektorů Začít spolu.

Vzdělávací program Začít spolu (v mezinárodním označení Step by Step) je otevřený didaktický systém, který nabízí kvalitní a ucelené vzdělávání založené na konstruktivistické pedagogice a respektujícím přístupu k dítěti. Začít spolu je program hlavního vzdělávacího proudu, který je plně v souladu s požadavky Rámcového vzdělávacího programu pro MŠ a ZŠ. V ČR je realizován již od roku 1994, je však také součástí mezinárodní vzdělávací sítě a jeho kvalita je jasně definována standardy Kompetentní učitel 21. století: Mezinárodní profesní rámec kvality ISSA.

„Spolu s kvalitou programu rostou nároky na kvalifikaci vyučujících, kteří s programem pracují. Novinkou je rozšíření požadavků pro základní kurzy, které zdvojnásobily svou časovou dotaci. Účastníci, kteří absolvují celý základní kurz v rozsahu 80 hodin, získají certifikát Učitel/ka Začít spolu," doplnila Iveta Pasáková.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.

Prameny pod Valdštejnem a Boží voda v Turnově jsou pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že podle posledních rozborů je voda ve sledovaných pramenech pitná. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem a pramene Boží voda v Turnově z 15. září 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je z obou pramenů pitná.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Rokytnici nad Jizerou pořádají Svatomichaelskou pouť
Svatováclavský turnaj v Turnově vyhrál tým Proseč C. F.
Hokejová 3. třída HC Turnov přivezla z Vrchlabí zlaté medaile
Mladí hokejisté rozjíždí své soutěže
V semilském muzeu otevřou zároveň dvě výstavy

Nejčtenější články

26.09.: Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
26.09.: Opustil nás kameraman a novinář Milan Brunclík
27.09.: V Semilech je o složení radnice jasno

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT