V Turnově radí, jak správně používat podzemní kontejnery

24.12.2019 16:22:52 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

V Turnově radí, jak správně používat podzemní kontejnery

Nově vybudovaná místa na tříděný odpad s podzemními kontejnery v Turnově vypadají mnohem lépe než řada barevných plastových kontejnerů. Mají i velkou kapacitu, je ovšem škoda, že u nich zatím často zůstává nepořádek odkládáním odpadů na zem vedle.

„U podzemních kontejnerů se celkem často setkáváme s tím, že občané nechávají větší kusy krabic ležet vedle vhozu na papírový odpad. Vhozové otvory jsou široké 40 cm, proto je potřeba papíry do kontejneru připravit tak, aby otvorem prošly," uvádí Odbor životního prostředí MěÚ Turnov.

Papírové krabice je dobré před vložením do kontejneru rozřezávat! Ušetříte tak místo v kontejneru. Pokud je krabice pouze rozložená a sešlapaná, může ucpávat vhozový otvor a zabírá příliš mnoho místa uvnitř.

Podzemní kontejnery v Turnově<br />Autor: Petr Ježek Tříděné plasty mohou občané odkládat do žlutých kontejnerů i podzemních kontejnerů, ovšem do těchto kontejnerů nepatří polystyren! Tato podmínka platí i pro plastový odpad v podzemních kontejnerech. Pokud někdo i tak dá do podzemních kontejnerů větší kusy polystyrénu, tyto kusy se tam mohou nevhodně poskládat a brání zaplnění kontejneru dalším odpadem a prostor v kontejneru je nevyužitý.

„Dodržujte pravidla pro odkládání tříděných odpadů do kontejnerů. Děkujeme, že třídíte odpad," dodává Odbor životního prostředí MěÚ Turnov.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Turnově přemístili kontejnery od Billy a Střelnice
Město Turnov šetří energii i díky tříděnému sběru odpadů
V Turnově budují podzemní kontejnery na separovaný odpad
V Turnově řeší problém s nepořádkem u sběrných míst tříděného odpadu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Příjem žádostí o kotlíkové dotace odstartoval v pátek 1. července

V pátek 1. července v 9 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí do programu Kotlíkové dotace v Libereckém kraji IV. Žádosti se budou podávat elektronicky prostřednictvím odkazu na krajském dotačním portálu https://dotace.kraj-lbc.cz/kotlikove-dotace. Odesláním elektronické žádosti si žadatelé zajistí pořadí podle data a času doručení. „Poté je třeba do 10 pracovních dní od podání elektronické žádosti doručit její písemnou verzi včetně příloh na adresu krajského úřadu," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Podrobný článek

Šaldovo a Naivní divadlo podpoří kraj sedmi miliony korun

Poskytnutí neinvestičních a investičních dotací z rozpočtu Libereckého kraje Naivnímu divadlu Liberec a Divadlu F. X. Šaldy Liberec schválili na svém zasedání krajští radní. V souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec je vyčleněno v rozpočtu odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu 5 milionů korun na investiční dotace a 2 miliony korun na podporu těchto divadel. „Dva miliony korun rozdělí kraj coby provozní příspěvek mezi obě scény. Částkou 1 470 000 korun podpoří činnost Divadla F. X. Šaldy a 530 000 korunami Naivní divadlo," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Otevřeli nová sportoviště v Horní Branné a Valteřicích
Severočeské muzeum v Liberci vystavuje renesanční církevní oděv
Festival v Berlíně představil Liberecký kraj: sirupy, mošty, kávu i Ještěd
Žitavská úzkokolejka už projela po opraveném mostě přes Mandavu
Kulturní léto v Semilech 2022

Nejčtenější články

01.07.: Po bouřce opět zasahovali krajští hasiči
02.07.: Historické vlaky jezdí o prázdninách z Turnova do Rovenska a Semil
02.07.: Bozkovská pouť má tradičně i sportovní nádech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT