V Turnově schválili nová jména pro komunikace a prostranství u nádraží

26.08.2021 21:50:06 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

V Turnově schválili nová jména pro komunikace a prostranství u nádraží

Zastupitelstvo města Turnov schválilo změnu pojmenování ulic na Hruštici, Károvsku a rekonstruovaného veřejného prostranství v Nádražní ulici, které se bude jmenovat Park T. G. Masaryka.

Stávající komunikace ve tvaru písmene „U" v lokalitě Turnov - Hruštice od roku 2011 nese název Nad Šetřilovskem. Vzhledem ke stávající situaci ve výkupu místních pozemků a plánované výstavbě bylo rozhodnuto o rozdělení celé komunikace na tři samostatné celky a to za předpokladu zachování stávajícího názvu „Nad Šetřilovskem" pro jednu z nich. Zbylé dvě části získají nová pojmenování, ulice „Na Pramenech" a ulice „Plk. Františka Fryče". V případě ulice Na Pramenech se jedná o pomístní název. Plk. František Fryč byl důstojníkem Československé armády a pracovníkem zpravodajské služby, politickým vězněm v době komunistického režimu. Právě v Turnově v roce 1939 získal od spolupracovníka zpravodajské služby ČSA informace o plánované okupaci.

Nové ulice na Hruštici v Turnově<br />Autor: Archiv města Turnov Vhodné pojmenování bylo třeba hledat také pro revitalizovaný prostor na sídlišti u nádraží. Zastupitelstvo města schválilo nový název „Park T. G. Masaryka". T. G. Masaryk v roce 1922 zahájil návštěvu Turnova na blízkém nádraží. Do budoucna je zvažováno doplnění prostoru sochou našeho prvního prezidenta.

V souvislosti s novým názvem parku na sídlišti u nádraží došlo ke změně názvu ulice T. G. Masaryka v lokalitě Károvsko. Tato komunikace je teprve v plánu výstavby a není zde umístěna žádná stavba s číslem popisným. Zastupitelstvo města tedy potvrdilo její přejmenování na ulici „Jaroslava z Hruštice", dle českého šlechtice z rodu Markvarticů, politika, s nímž je spojováno založení hradu Valdštejn a také města Turnov.

V lokalitě Károvsko zároveň dochází ke změně názvu části ulice Legionářů (v úseku od stávající ulice Zelená cesta až k ulici Jaroslava z Hruštice). Ulice v tomto úseku ponese jméno „Plk. Čestmíra Šikoly". Plk. Čestmír Šikola byl československý voják, příslušník výsadku Clay a politický vězeň komunistického režimu. V Turnově před 2. sv. válkou studoval gymnázium, krátce zde působil také po válce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Turnově chystají slavnostní otevření nového Parku T. G. Masaryka
Občané Bukoviny, Kobylky a Dolánek diskutovali se starostou Turnova
Obyvatelé Turnova prezentovali, co by chtěli ve městě zlepšit

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj pomáhá svým příspěvkovým organizacím při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Ve středu 1. února 11 minut po půlnoci vyjel první spoj z Rychnova a poté už na všechny trasy městské hromadné dopravy vyjely autobusy nového dopravce ČSAD Slaný. Společnost bude na Jablonecku nově obsluhovat městskou dopravu příštích pět let. Více podrobností a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 3. až 5. února
Únorová nabídka akcí Sportovního centra Semily
Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody
V turnovských školách se rozbíhá preventivní kampaň
Město Semily vybuduje v lokalitě Na Vinici retenční nádrž

Nejčtenější články

01.02.: Chaloupky pod horama otevírají novou muzejní sezonu v Lomnici
02.02.: Nejtěžší zápas pro starší žáky HC Turnov i Adama Jindřiška
03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT