V Turnově začíná Evropský týden mobility 2023

19.09.2023 23:18:42 | Autor: Marcela Jandová, město Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

V Turnově začíná Evropský týden mobility 2023

O udržitelné mobilitě, o problémech v dopravě, o snižování závislosti na autech - Evropský týden mobility má za cíl zvyšovat povědomí a zájem o podobná témata. Od 16. do 22. září 2023 také v Turnově.

Evropský týden mobility je vlajková kampaň Evropské komise, která se každoročně koná v termínu 16. - 22. září. Cílem je zvýšit povědomí občanů o udržitelné mobilitě, upozornit na problémy v dopravě a hledat řešení šetrná ke klimatu a životnímu prostředí.

V Česku se se svými akcemi na podporu udržitelné a aktivní mobility zapojuje také celá řada organizací, například Pěšky do školy, zářijová výzva Do práce na kole, Výzva 10 000 kroků nebo sousedské slavnosti Zažít město jinak.

Tématem letošní kampaně je kromě „Kombinuj a jeď" také „Neplýtvej energií!‘, což je zejména v souvislosti s probíhající energetickou krizí velmi aktuální téma. V poslední době čelíme nárůstu cen energií a vzrůstajícímu počtu lidí ohrožených energetickou chudobou. Vysoká spotřeba energie zároveň negativně přispívá ke změně klimatu a zhoršuje stav životního prostředí. Více o tématech kampaně se dočtete na www.mzp.cz/cz/evropsky_tyden_mobility.

Pojďme zjistit, jak jsme na tom s ranní dopravou u nás v Turnově. Po celý týden anonymně sbíráme data ve školách a také mezi širokou veřejností. Jak cestujete do zaměstnání, jak vaše děti do školy? Kolik z nás jezdí autem, kolik chodí pěšky nebo jezdí na kole? Prosíme, vyplňte krátkou anketu (spuštění 16. září 2023) a dejte nám zpětnou vazbu. Děkujeme!

ANKETA MOJE CESTA DO PRÁCE NEBO DO ŠKOLY

Také letos se 1. října v Turnově rozběhne Výzva 10.000 kroků. Podívejte se, co můžete udělat pro své zdraví a pojďte chodit! Evropský týden mobility je ideální čas pro registraci (registrovat se můžete až do 30. září).

Během týdne 16. - 22. září poděkujeme žákům, kteří do školy chodí pěšky nebo využívají městskou hromadnou dopravou. Symbolické poděkování čeká také na všechny cyklisty MěÚ Turnov, kteří do práce pravidelně jezdí na kole.

Zkusme to jinak, nechte auto doma nebo zaparkujte o kousek dál od vašeho ranního cíle a jděte pěšky. Velmi důležité totiž je, aby se vedle institucí zapojili také jedinci. Právě naše chování totiž zásadně ovlivní, jako moc budou změny ve prospěch udržitelné mobility úspěšné.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Z kavalíra se vyklubal zloděj, který okradl 90letou seniorku
Soutěž Sdílej s námi Liberecký kraj vrcholí putovní výstavou
Konference na kraji se zabývala domácím násilím
Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Nejčtenější články

22.06.: Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
22.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT