V Turnově začíná Evropský týden mobility 2023

19.09.2023 23:18:42 | Autor: Marcela Jandová, město Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

V Turnově začíná Evropský týden mobility 2023

O udržitelné mobilitě, o problémech v dopravě, o snižování závislosti na autech - Evropský týden mobility má za cíl zvyšovat povědomí a zájem o podobná témata. Od 16. do 22. září 2023 také v Turnově.

Evropský týden mobility je vlajková kampaň Evropské komise, která se každoročně koná v termínu 16. - 22. září. Cílem je zvýšit povědomí občanů o udržitelné mobilitě, upozornit na problémy v dopravě a hledat řešení šetrná ke klimatu a životnímu prostředí.

V Česku se se svými akcemi na podporu udržitelné a aktivní mobility zapojuje také celá řada organizací, například Pěšky do školy, zářijová výzva Do práce na kole, Výzva 10 000 kroků nebo sousedské slavnosti Zažít město jinak.

Tématem letošní kampaně je kromě „Kombinuj a jeď" také „Neplýtvej energií!‘, což je zejména v souvislosti s probíhající energetickou krizí velmi aktuální téma. V poslední době čelíme nárůstu cen energií a vzrůstajícímu počtu lidí ohrožených energetickou chudobou. Vysoká spotřeba energie zároveň negativně přispívá ke změně klimatu a zhoršuje stav životního prostředí. Více o tématech kampaně se dočtete na www.mzp.cz/cz/evropsky_tyden_mobility.

Pojďme zjistit, jak jsme na tom s ranní dopravou u nás v Turnově. Po celý týden anonymně sbíráme data ve školách a také mezi širokou veřejností. Jak cestujete do zaměstnání, jak vaše děti do školy? Kolik z nás jezdí autem, kolik chodí pěšky nebo jezdí na kole? Prosíme, vyplňte krátkou anketu (spuštění 16. září 2023) a dejte nám zpětnou vazbu. Děkujeme!

ANKETA MOJE CESTA DO PRÁCE NEBO DO ŠKOLY

Také letos se 1. října v Turnově rozběhne Výzva 10.000 kroků. Podívejte se, co můžete udělat pro své zdraví a pojďte chodit! Evropský týden mobility je ideální čas pro registraci (registrovat se můžete až do 30. září).

Během týdne 16. - 22. září poděkujeme žákům, kteří do školy chodí pěšky nebo využívají městskou hromadnou dopravou. Symbolické poděkování čeká také na všechny cyklisty MěÚ Turnov, kteří do práce pravidelně jezdí na kole.

Zkusme to jinak, nechte auto doma nebo zaparkujte o kousek dál od vašeho ranního cíle a jděte pěšky. Velmi důležité totiž je, aby se vedle institucí zapojili také jedinci. Právě naše chování totiž zásadně ovlivní, jako moc budou změny ve prospěch udržitelné mobility úspěšné.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajský úřad Libereckého kraje bude 29. září uzavřen

V pátek 29. září 2023 bude budova Krajského úřadu Libereckého kraje z provozních důvodů uzavřena.

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Odpadový Oskar 2023: V kraji mají nejméně odpadu znovu Dalešice
Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
Zahájili rekonstrukci hlavní silnice v Rokytnici nad Jizerou
Na Frýdlantsku se narodila vlčata
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 29. září do 1. října

Nejčtenější články

01.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
30.09.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 29. září do 1. října
29.09.: Vernisáž představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT