V Turnově zavzpomínali na Karla Vika

08.10.2018 08:05:21 | Autor: Eva Kordová | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

V Turnově zavzpomínali na Karla Vika

V pátek 5. října 2018 byl odpolední čas až do večerních hodin věnován Karlu Vikovi, významné umělecké osobnosti města Turnova minulého století.

Na počest mistra českého dřevorytu, malíře, grafika, ilustrátora a zakladatele Sdružení českých umělců grafiků Hollar u příležitosti 135. výročí narození, byla odhalena pamětní deska na domě Karla Vika v Komenského ulici. Po úvodních slovech ředitele knihovny Mgr. Jaroslava Kříže, promluvil Ing. Pavel Piekar, PhDr. Vlastislav Hnízdo DrSc. a starosta Města Turnova Ing. Tomáš Hocke. Vnučky Karla Vika, Ing. Milena Jeřábková a Ing. Jiřina Komárková symbolicky odhalily pamětní desku.

Jako zakladateli Hollaru byla uspořádána také komorní výstava linorytů a dřevorytů Karla Vika. Celou výstavu připravil a zahájil Ing. Pavel Piekar, současný předseda Sdružení českých umělců a grafiků Hollar. Výstava nazvaná Po stopách Karla Vika - Karel Vik a Pavel Piekar bude ke zhlédnutí ve výstavním sálku knihovny a ICM do konce tohoto roku. Podvečerní čas v knihovně v milé a příjemné atmosféře doplnil komponovaný pořad slova a hudby s průvodním slovem PhDr. Vlastislava Hnízdo, DrSc. Hudební doprovod na flétnu Monika Szantó, citace textů Jaroslav Kříž a Eva Kordová. Pod názvem pořadu Vyznání byla vzdána pocta této významné osobnosti našeho města.

Akci uspořádala Městská knihovna Antonína Marka v Turnově ve spolupráci s SČUG Hollar a Městem Turnov. Akci finančně podpořila Nadace Bohuslava Jana Horáčka Českému ráji.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vítězem JBC 4X Revelations pojedenácté v řadě Tomáš Slavík!
FOTO: Rally Bohemia 2024 ovládl Dominik Stříteský
Sborník Nové pověsti Českého ráje vytvořily turnovské děti
Dny lidové architektury budou opět i v Železném Brodě na Bělišti
Plavecký bazén v Turnově mění další okna, probíhá i výmalba

Nejčtenější články

13.07.: Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
13.07.: Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
13.07.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT