V turnovské MŠ a ZŠ Sluníčko v dubnu zahájí stavbu denního stacionáře

01.04.2019 15:00:44 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

V turnovské MŠ a ZŠ Sluníčko v dubnu zahájí stavbu denního stacionáře

Hned prvního dubna začne stavba denního stacionáře v MŠ a ZŠ Sluníčko, stavba je plně hrazena z turnovského rozpočtu. Investiční akce přijde na více než 12 milionů korun včetně DPH.

Náročná stavba, která omezí provoz MŠ a ZŠ Sluníčko, bude trvat do 30. 10. 2019. Realizovat zakázku bude firma čekro CZ s.r.o.

Hlavní stavební práce budou probíhat do konce srpna a do této doby budou i určitá omezení v provozu MŠ a ZŠ. „Uzavřená bude středová část budovy a vstup bude umožněn pouze přes boční vstupy do objektů," přiblížila místostarostka Petra Houšková.

Jak pokračovala, pro dětské centrum a speciální školu se situace se vstupem nezmění, pro mateřskou školu to znamená změnu v užívání bočního vstupu ze zahrady v místě, kde se sbíhá ulice Studentská a Kosmonautů.

V běžném režimu nebudou ani šatny pro děti. Po celé letní prázdniny pak bude škola uzavřena. „Normální provoz by měl být zahájen od prvního září, kdy by měly ze stavebního hlediska probíhat již jen vnitřní práce," sdělila místostarostka Houšková.

Stavební firma byla rovněž upozorněna na provoz školky a svůj denní harmonogram prací přizpůsobí režimu tohoto zařízení, zřetel bude brán například na odpolední spánek dětí. Po dohodě s firmou by neměla nastat odstávka kuchyně a stravování zůstane beze změn. „V případě nenadálé události, havárie atd. je domluveno zajištění náhradního stravování ze ZŠ Skálova," doplnila Petra Houšková.

„Pro zajištění stavby bude firma využívat i zadní vstup do školy z ulice Květinová, kde upozorňujeme obyvatele na zvýšený pohyb stavební techniky," dodala Houšková.

V loňském roce byla podána na tuto investiční akci žádost o dotaci, doposud není jisté, zda turnovská radnice uspěje. Zatím bude stavba plně hrazena z rozpočtu města.

Nástavbou se vytvoří kvalitní zázemí pro poskytování sociální služby denního stacionáře pro 10 klientů s kombinovaným postižením do 26 let, rozšíří se prostory pro speciální školu, mateřskou školu a celá budova bude díky výtahu bezbariérová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Prvňáčci dorazili na turnovských školách k zápisu
Starosta Turnova ocenil ke Dni učitelů místní pedagogy
Metalový koncert na Troskách pomohl turnovskému Sluníčku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Šaldovo a Naivní divadlo podpoří kraj sedmi miliony korun

Poskytnutí neinvestičních a investičních dotací z rozpočtu Libereckého kraje Naivnímu divadlu Liberec a Divadlu F. X. Šaldy Liberec schválili na svém zasedání krajští radní. V souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec je vyčleněno v rozpočtu odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu 5 milionů korun na investiční dotace a 2 miliony korun na podporu těchto divadel. „Dva miliony korun rozdělí kraj coby provozní příspěvek mezi obě scény. Částkou 1 470 000 korun podpoří činnost Divadla F. X. Šaldy a 530 000 korunami Naivní divadlo," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Jablonec se připravuje na nákup elektřiny a plynu na burze

Jablonec nad Nisou začne nakupovat elektrickou energii a zemní plyn na příští rok na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK), a to formou centralizovaného zadávání. Nakupovat energetické komodity může město pro sebe i pro zřizované organizace i po částech. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajský přebor hrála čtyři mužstva z Pojizeří, Turnov míří zpět do divize
Podpořte restaurování kazatelny v Bozkově v památkářské soutěži
Fotoohlédnutí za oslavou 120 let fotbalu v Turnově
Krajským uprchlickým centrem prochází méně lidí. Nebude zde již lékař
Krajská knihovna chystá prázdninovou šifrovací hru pro čtenáře

Nejčtenější články

28.06.: Hasiči zasahují v Horkách u požáru sila s dřevěnými pilinami
28.06.: Anonym hrozil bombou v průmyslové zóně v Turnově, evakuovali 70 lidí
27.06.: Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT