Valdštejn v roce 2016 navštívilo přes 54 tisíc lidí

31.01.2017 21:50:37 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Turnov

Valdštejn v roce 2016 navštívilo přes 54 tisíc lidí

Hrad Valdštejn navštívilo v roce 2016 přes 54 500 návštěvníků. Drobný pokles návštěvníků byl způsoben „zkulturněním" prodeje vstupenek a suvenýrů, kdy pokladna byla přesunuta z mostu do prvního nádvoří. Někteří návštěvníci tak využívají možnosti si část areálu pouze vyfotit bez placení vstupného.

„Přesun pokladny a její zázemí byly kladně hodnoceny zaměstnanci objektu i návštěvníky. V rámci vstupného (na počátku sezóny došlo k navýšení vstupného u jednotlivých kategorií o 10 korun), bylo vybráno více než 2 700 000 korun. Finanční prostředky získané nad rámec rozpočtu budou využity ke zvelebování objektu. Již na podzim roku 2016 došlo k úpravě prostoru před pokladnou a velké množství stavebních prací, úpravy areálu a doplňování mobiliáře čekají tento areál v letošním roce. V tomto roce dojde i přechodu na elektronickou pokladnu a vstupenky," uvedla za Turnovské památky a cestovní ruch Eliška Gruberová.

Na Valdštejně bylo uspořádáno na 35 kulturních akcí, hrad se zapojil do celoměstského cyklu akcí Turnovské léto. Zapojil se i do republikových akcí Noc kostelů a Hradozámecká noc. Dále zde bylo uspořádáno pět nočních prohlídek s překvapením a objekt se zapojil i do regionální akce, která je pořádána na zahájení turistické sezony, tedy Český ráj dětem a akce Strašidelný pohádkový les.

Návštěvnosti turnovského infocentra a synagogy

V roce 2016 využilo služeb RTIC více než 50 000 klientů, což je zatím nejvyšší návštěvnost od doby, kdy se sleduje návštěvnost RTIC celoročně. V rámci statistiky nejsou uváděny, statisticky se nesledují, telefonické a e-mailové dotazy, jichž je velké množství. Objem tržeb na přepážce RTIC dosáhl skoro tři a půl milionu korun.

Synagogu Turnov navštívilo ve sledovaném roce přes 3 000 návštěvníků, proběhlo zde osm koncertů a tři přednášky, na ženské galerii byly uspořádány dvě výstavy. Nejvýznamnější akcí tohoto roku byla červnová návštěva izraelského velvyslance pana Gary Korena s chotí, která byla spojena s dalšími doprovodnými akcemi a je řazena do top akcí města Turnova za rok 2016.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hrad Valdštejn je pod sněhovou pokrývkou, láká k přezimování netopýry
Vánoční a novoroční akce přilákaly návštěvníky na vyzdobený Valdštejn
Kaple na Valdštejně bude mít novou střechu
Poprvé se na Valdštejně slavily narozeniny Albrechta z Valdštejna
Svatohubertská slavnost na Valdštejně zajímala nejen myslivce
Ohlédnutí za Hradozámeckou nocí na Valdštejně
Středověký víkend na hradě Valdštejn se vydařil
Na Valdštejně probíhala hravá dětská klání
Dramaťák ZŠ Žižkova zakončil svou letošní činnost na Valdštejně
Návštěvníci hradu Valdštejn zažili Noc kostelů
Valdštejnská pouť přilákala na hrad malé i velké návštěvníky
Hrad Valdštejn byl ve znamení melodramu První máj

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Příjem žádostí o kotlíkové dotace odstartoval v pátek 1. července

V pátek 1. července v 9 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí do programu Kotlíkové dotace v Libereckém kraji IV. Žádosti se budou podávat elektronicky prostřednictvím odkazu na krajském dotačním portálu https://dotace.kraj-lbc.cz/kotlikove-dotace. Odesláním elektronické žádosti si žadatelé zajistí pořadí podle data a času doručení. „Poté je třeba do 10 pracovních dní od podání elektronické žádosti doručit její písemnou verzi včetně příloh na adresu krajského úřadu," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Podrobný článek

Šaldovo a Naivní divadlo podpoří kraj sedmi miliony korun

Poskytnutí neinvestičních a investičních dotací z rozpočtu Libereckého kraje Naivnímu divadlu Liberec a Divadlu F. X. Šaldy Liberec schválili na svém zasedání krajští radní. V souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec je vyčleněno v rozpočtu odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu 5 milionů korun na investiční dotace a 2 miliony korun na podporu těchto divadel. „Dva miliony korun rozdělí kraj coby provozní příspěvek mezi obě scény. Částkou 1 470 000 korun podpoří činnost Divadla F. X. Šaldy a 530 000 korunami Naivní divadlo," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Otevřeli nová sportoviště v Horní Branné a Valteřicích
Severočeské muzeum v Liberci vystavuje renesanční církevní oděv
Festival v Berlíně představil Liberecký kraj: sirupy, mošty, kávu i Ještěd
Žitavská úzkokolejka už projela po opraveném mostě přes Mandavu
Kulturní léto v Semilech 2022

Nejčtenější články

01.07.: Po bouřce opět zasahovali krajští hasiči
02.07.: Historické vlaky jezdí o prázdninách z Turnova do Rovenska a Semil
02.07.: Bozkovská pouť má tradičně i sportovní nádech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT