Valdštejnské noční prohlídky mají velký úspěch
07.08.2018 16:33:17 | Autor: Radim Štícha, Turnovské památky a cestovní ruch | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Turnov
I letos správci hradu Valdštejn zařadili do bohatého letního programu oblíbené noční prohlídky. A udělali dobře, jelikož zájem veřejnosti je vysoký. Je to díky tomu, že tyto nevšední prohlídky umožňují návštěvníkům poznat onu památku trochu jinak a pokud možno netradičně.
Nebyla by to úplná valdštejnská letní sezona, kdyby se do programu nezařadily stále více oblíbené noční prohlídky hradu. Ty slaví již druhým rokem nebývalý úspěch a oblibu u návštěvníků, kteří se na tuto akci dokonce opakovaně vrací. Není divu, neboť atmosféra osvětleného hradu v teplé letní noci, doplněna navíc o zajímavý program, zaručuje nevšední zážitek.
Valdštejn připravil pro návštěvníky kostýmové prohlídky, při nichž se přítomní dozvědí zajímavosti z historie hradu z úst osobností, které kdysi obývaly hrad. A to polského šlechtice a diplomata Vojtka z Orle, kterému dělá společnost Hynek z Minstenberka, coby právoplatný syn krále Jiřího z Poděbrad. Obě tyto osobnosti jsou výrazně spojeny s dlouhou valdštejnskou historií, sahající až do druhé poloviny třináctého století.
Ve středu 1. srpna se k obvyklým dvěma prohlídkovým skupinám přidala i třetí, kterou vedl loupeživý rytíř Šof z Helfenburka. V tento den tak Valdštejn zažil největší noční prohlídku o bezmála 120 návštěvnících. Již tak zajímavý program doplňuje dobová hudba v podání hudebních hostů. Od počátku prázdnin se zúčastnilo těchto prohlídek více než tři sta lidí.
Úspěšná je i další prázdninová akce Magický Turnov, která je více v komorním duchu. Umožňuje zájemcům ve večerních hodinách poznat město Turnov, jako Město drahého kamene, v Zákaznickém centrum Granát se seznámí se zpracováním českého granátu a i turnovské synagoze s magickými symboly židovství a jeho mystikou.
Ti, kteří nestihli výše uvedené akce, nemusí zoufat. Nejbližší noční prohlídka Valdštejna se uskuteční ve středu 15. srpna od 20 hodin (nutná předchozí rezervace) a prohlídka magického Turnova proběhne ve středu 22. srpna a sraz je ve 20 hodin na náměstí Českého ráje před informačním centrem.
Související články
Slacklineři ukázali své dovednosti na Valdštejně
Středověk všemi smysly na Valdštejně
První divadelní podvečer proběhl na Valdštejně
Hrad Valdštejn získává nový kabát
Ovečky z České televize se zatoulaly i na Valdštejn
Hrad Valdštejn představují na pohlednicích z první republiky
Kapela Nothingham podruhé ovládla Valdštejn
Prázdninová nabídka na hradě Valdštejn
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Sbírka Krabice od bot prodlužuje provoz sběrných míst do 14. prosince
Diakonie ČCE se rozhodla prodloužit sbírku vánočních dárků Krabice od bot do 14. prosince. Pro štědré dárce tak bude ještě necelý týden otevřeno 66 sběrných míst, jejichž přehled je k dispozici na webu sbírky krabiceodbot.cz. V jejím patnáctém ročníku se během dvou týdnů na přelomu listopadu a prosince podařilo vybrat už 58 000 dárků pro děti z rodin ohrožených chudobou, stále však chybí dárky pro 7 000 dětí. Více podrobností
Silnice z Kuřívod na hranici kraje se dočkala rekonstrukce
Řidiči již mohou projet po 4,3 kilometru dlouhém zrekonstruovaném úseku silnice III/27235 od Kuřívod po hranici se Středočeským krajem. Stavbu za 53,5 milionu korun dokončila společnost Kuřívody SaM - COLAS, vzniklá spoluprací firem SaM silnice a mosty a COLAS CZ. Úsek je nyní bezpečný a připravený na každodenní provoz. „Jsem rád za další zrekonstruovanou silnici v Libereckém kraji. Naším cílem je zajistit bezpečné a plynulé silniční spojení v regionu. Letos kraj do oprav silnic a mostů investoval zhruba 1,27 miliardy korun, včetně prostředků ze Státního fondu dopravní infrastruktury a evropských zdrojů," uvedl Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy.
Nejnovější články
Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
Vánoční sbírka Krabice od bot opět i v Libereckém kraji
Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
Zimní sezonu v Harrachově odstartuje Skiopening
Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
Nejčtenější články
12.12.: Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
12.12.: Jilemnické náměstí obsadí tradiční vánoční jarmark
11.12.: Analýza odhalila 42 rizikových míst, kde hrozí obcím zaplavení bahnem
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.