Vánoční jarmark v semilském muzeu tentokrát s příchutí středověku
29.11.2024 14:48:29 | Autor: mpg, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily
Vánoční jarmark v semilském muzeu bude letos obohacen středověkým doprovodným programem ke středověké výstavě. V 11 a ve 13 hodin vás před muzeem vtáhnou do prostředí středověkých bitev šermíři ze skupiny Reliquia a ve 14 hodin zazpívají děti ze ZUŠ Semily pod vedením Moniky Patočkové středověké a renesanční písně.
V přízemí pro vás budou připraveny stánky s vánočními vazbami a dekoracemi, skleněnými ozdobami, keramikou, skleněnými vitrážemi, bižuterií, kosmetikou, šitými věcmi a mnohé další. Venku se můžete zahřát horkou medovinou, punčem, svařákem či hotovými jídly.
Kromě toho můžete celý den navštívit středověkou výstavu a také vánočně upravenou půdu, kde budou připraveny tvořivé dílničky.
Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Adventní koncert nejen pro seniory z Turnova
Odbor sociálních věcí Městského úřadu Turnov srdečně zve seniory a osoby se zdravotním postižením na tradiční adventní koncert pěveckého sboru Musica Fortuna. Začíná v úterý 9. prosince 2025 v 18 hodin v Městském divadle Turnov.
Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova
Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.
Nejnovější články
Liberecký kraj podpoří 16 sportovních projektů v regionu
V Turnově rozsvítili vánoční strom a postavili městský betlém
Vánoční sbírka Krabice od bot opět i v Libereckém kraji
Kraj reaguje na posun modernizace KNL úpravou smlouvy
Městská knihovna Turnov v prosinci 2025
Nejčtenější články
06.12.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 6. a 7. prosince
05.12.: Prosincové akce pod patronací Sportovního centra Semily
07.12.: V Turnově rozsvítili vánoční strom a postavili městský betlém
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.