Vánoční trhy na Bělišti v Železném Brodě začnou 5. prosince

03.12.2018 10:10:22 | Autor: Kateřina Řezníková | Rubrika: KULTURA | Obce: Železný Brod

Vánoční trhy na Bělišti v Železném Brodě začnou 5. prosince

V druhém adventním týdnu se v národopisné expozici Městského muzea v Železném Brodě na Bělišti konají tradiční vánoční trhy. Od středy 5. do neděle 9. prosince bude možnost nakoupit dárky a vánoční zboží, nákupem drobných výrobků a bylinek podpořit činnost Sdružení zdravotně postižených ze Železného Brodu, občerstvit se teplým moštem či oblíbeným Bělišťákem a dalšími pochoutkami.

Po celý týden budou pro menší návštěvníky probíhat výtvarné dílny Střediska volného času Mozaika. Obdivovat mohou návštěvníci také řemeslnou zručnost paní Stanislavy Mlejnkové, která předvede zdobení vánočních ozdob artyčokovou metodou, paní Věry Polákové, která bude tvořit ozdoby a přáníčka technikou paličkované krajky a výrobky z papírového pedigu a patchworku paní Aleny Matějkové. V přízemí domu budou trhy provázeny prodejní výstavou malířky, kreslířky a grafičky Ivany Kantůrkové.

Koncem týdne budou trhy zpestřeny kulturním programem. V pátek od 16 hodin vystoupí před domem s dechovými nástroji žáci Základní umělecké školy pod vedením Rudy Müllera. V sobotu od 11 hod. sehraje liberecké divadlo Rolnička v půdních prostorech vánoční pohádku O tom, co se možná stalo. Odpoledne Rodinné centrum Andílek vyzve návštěvníky, aby vytvořili ozdobu na vánoční stromek, který bude zdobit nové prostory centra v budově pošty.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Náměstí v Pojizeří o víkendu opět rozzáří vánoční stromy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Policisté dopadli pachatele, kteří pašovali drogy do rýnovické věznice

Policisté dopadli pachatele, kteří pašovali drogy do rýnovické věznice Když v měsíci dubnu letošního roku příslušníci Vězeňské služby Věznice Rýnovice prováděli kontrolu přijatých zásilek pro odsouzené, dvě z obálek obsahovaly mnohem víc, než se zprvu zdálo. Na první pohled pouhé pingpongové pálky, na ten druhý již jednoznačná skrýš pro drogy. V rukojeti pálek se ukrývalo takové množství metamfetaminu, které by posloužilo k několika dávkám. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Sociální organizace v regionu dostanou pověření k poskytování služeb

Pro roky 2022 a 2023 musí mít sociální služby v regionu tzv. Pověření k poskytování služeb v obecném hospodářském zájmu (dále Pověření SGEI). Tento dokument upravuje práva a povinnosti kraje a organizací včetně financování. „Pověření SGEI je nutné vystavit všem sociálním službám zařazeným do Základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje. Ta se nyní rozšiřuje o další tři subjekty - a to o turnovský FOKUS, Rodinu v centru a liberecké centrum pro seniory," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

The PeaNuts a Foxy Mama zahrají na dalším klubovém večeru
Horská služba v plném nasazení pro zimní sezonu
Sestřička z liberecké nemocnice resuscitovala na ulici muže s infarktem
Turnovská kultura v prosinci
Policisté varují před krádežemi chat a chalup v Pojizeří

Nejčtenější články

03.12.: Požár vznikl ve starším domě v Semilech - Podmoklicích
03.12.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 3. až 5. prosince
02.12.: Liberecký kraj opět zavádí linku pro registraci k očkování

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT