Ve druhém kole senátních voleb vyhrál Jaroslav Zeman
20.10.2012 20:50:57 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří
Vítězem druhého kola senátních voleb a novým senátorem za Jablonecko a Semilsko se stal Jaroslav Zeman nominovaný ODS, který obdržel 63,62 % hlasů. Celkem pro něj hlasovalo 14 403 oprávněných voličů.
Jeho poraženým soupeřem byl dosavadní hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler z ČSSD. Za krásného slunného počasí si svou cestu do volebních místností příliš voličů nenašlo, protože volební účast byla nižší než v prvním kole, pouhých 19,9 %.
Jaroslav Zeman je v pořadí třetím senátorem v Senátu Parlamentu České republiky, který vystřídá Soňu Paukrtovou (TOP 09), jenž byla v horní komoře parlamentu od roku 2000 dvě volební období. Jako prvním senátorem za Obvod 35 (Jablonecko - Semilsko) byl v senátu František Vízek (1996 - 2000).
V Albrechticích, kde Jaroslav Zeman žije a starostuje, získal 91,93 % hlasů a k urnám přišlo 43,82 % voličů. V Jablonci nad Nisou přesvědčil Zeman 68,10 % voličů, při účasti 22,52 %. V Semilech obdržel podporu od 54,98 % voličů při volební účasti 19,27 %.
V obvodě Mladá Boleslav obhájil post Jaromír Jermář
V obvodě Mladá Boleslav, kam spadá i Turnov a menší okolní obce, zvítězil a obhájil dosavadní senátorský post Jaromír Jermář z ČSSD, který obdržel 60,11 % hlasů, celkem 17 916. Druhý skončil Adolf Beznoska z ODS. Volební účast byla v tomto obvodě nad celostátním průměrem 26,57 % oprávněných voličů.
Články týkající se voleb do Senátu i kraje:
Fotogalerie z druhého kola voleb v Albrechticích
Fotogalerie z druhého kola voleb do Senátu na Tanvaldsku
Eichler hodlá bojovat o senátorský post slušně a korektně
Zemana podporuje Žur i Vraný
Ve druhém kole bude Zeman soupeřit s Eichlerem
V kraji vyhráli Starostové pro Liberecký kraj
Do Senátu bylo v našem obvodu deset kandidátů
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT

