Ve finále dopravní soutěže nejlepší Krnov, bronzová domácí Lomnice

25.06.2019 19:37:34 | Autor: jp, vr, pjs | Rubrika: KRIMI | Obce: Lomnice nad Popelkou,Liberecký kraj

Ve finále dopravní soutěže nejlepší Krnov, bronzová domácí Lomnice

Liberec ve dnech 18. až 20. června  hostil celostátní finále Dopravní soutěže mladých cyklistů 2019, určené pro nejúspěšnější týmy žáků základních škol, které se kvalifikovaly z předchozích krajských a okresních kol. Finále vyhrálo družstvo ZŠ Smetanův okruh z Krnova. Domácí Lomnice nad Popelkou se umístila v první kategorii na třetím místě, ve druhé kategorii na devátém.

Celorepublikové finále dopravní soutěže mladých cyklistů do města pod Ještědem zavítalo opět po dlouhých patnácti letech. Záštitu nad tímto projektem, jehož vyhlašovateli je Ministerstvo dopravy - BESIP, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Český červený kříž, a také Policejní prezidium České republiky, převzali hejtman Libereckého kraje Martin Půta a primátor statutárního města Liberce Jaroslav Zámečník.

Celorepublikové finále dopravní soutěže cyklistů<br />Autor: Archiv Policie ČR Ve dvou kategoriích se utkala čtyřčlenná smíšená družstva dívek a chlapců ve věku od 10 do 16 let. Své znalosti a fyzickou připravenost dětí prověřily nejen znalosti dopravy, bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích, ale také zdravověda a jízda zručnosti na předpřipraveném polygonu parkoviště společnosti Decathlon.

Po dvou dnech intenzívního soutěžení získali primát v kategorii týmů I, žáci Základní školy Smetanův okruh z Krnova. Mezi staršími účastníky, tedy žáky zařazenými do kategorie II, předvedl nejlepší výkon opět tým žáků Základní školy Smetanův okruh z Krnova.

Nejlepším jednotlivcem v kategorii I byla žákyně Základní školy T.G. Masaryka z Lomnice nad Popelkou, reprezentující Liberecký kraj. Kategorii II vyhrála opět dívka, která zároveň obdržela i nejnižší počet trestných bodů, reprezentantka Základní školy Smetanův okruh v Krnově.

Závěrečného klání družstev se zúčastnilo celkem 112 dětí, a to ve dvou věkových kategoriích. Jednotlivá soutěžní družstva se skládala ze dvou dívek a dvou chlapců. V první kategorii soutěžili žáci 5. a 6. ročníků, ve druhé pak žáci 7. a 9. ročníků základních škol.

Celorepublikové finále dopravní soutěže cyklistů<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje„Za dva soutěžní dny děti absolvovaly celkem pět disciplín, které prověřily jejich znalosti dopravní bezpečnosti a jízdy na kole. Soutěž je jednou z částí komplexní dopravní výchovy dětí," uvedl Jan Polák, koordinátor bezpečnosti silničního provozu Libereckého kraje.

Soutěžní disciplíny probíhaly na několika místech v Liberci. První den děti soupeřily v areálu dětského dopravního hřiště v Liberci a v prostorách Jedličkova ústavu v Liberci. Druhý den soutěžního klání probíhalo před prodejnou Decathlon Liberec, kde byla vystavena jízda zručnosti a stanové město se zázemím a prostory ke splnění disciplíny poskytování první pomoci. „Bezpečnost je důležitá v každém sportu. Při cyklistice obzvlášť, neboť se často nacházíme v silničním provozu. Rádi jsme podpořili soutěž, jejímž cílem je zvýšení bezpečnosti nejen dětí, ale v budoucnu i dospělých," objasnil partnerství Ivo Šorm, ředitel prodejny Decathlon Liberec.

Družstva byla hodnocena na základě součtu trestných bodů, které získali jejich členové. Vítězná družstva budou reprezentovat Českou republiku v Evropské soutěži, která se uskuteční letos v Ženevě. V letošním roce bude první i druhou kategorii reprezentovat družstvo Základní školy Smetanův okruh z Krnova. Domácí Lomnice nad Popelkou se umístila v první kategorii na bronzovém místě, ve druhé kategorii na místě devátém.

Celorepublikové finále dopravní soutěže cyklistů<br />Autor: Archiv Policie ČR „Dopravní soutěž mladých cyklistů se podílí na fungování systému dopravní výchovy dětí jako celku. Liberecký kraj se proto aktivně zapojuje do organizace a podpory soutěže na všech úrovních." dodává Jan Sviták, náměstek hejtmana pro rezort dopravy, investic a veřejných zakázek.

Pro připomenutí i výsledky krajského kola (6. a 7. června Liberec):

Výsledky I. kategorie: 1. ZŠ T.G.M. Lomnice nad Popelkou, 2. ZŠ Košťálov, 3. ZŠ Chrastava.

Výsledky II. kategorie: 1. ZŠ T.G.M. Lomnice nad Popelkou, 1. ZŠ Libštát, 3. ZŠ Purkyňova Frýdlant.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V dopravní soutěži mladých cyklistů opět nejlepší škola z Lomnice
Žáci z Lomnice zvítězili ve finále Dopravní soutěže mladých cyklistů
Krajské kolo dopravní soutěže znovu ovládli mladí cyklisté z Lomnice
Krajské kolo dopravní soutěže vyhrála družstva ZŠ T. G. M. Lomnice

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 21 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald

Provozovatel dráhy Správa železnic, s. o. informuje o nepřetržité výluce na železniční trati č. 036 Liberec - Harrachov - Szklarska Poręba Górna, která bude probíhat v úseku Smržovka - Tanvald ve dnech 8. srpna 2022 od 0:00 až do 14. srpna 2022 do 23:59. Podrobný článek

Kraj, města a instituce chtějí vybudovat v Liberci bioplynovou stanici

Návrh memoranda o chystaném vybudování bioplynové stanice v Liberci, které hodlá Liberecký kraj uzavřít s dalšími subjekty, schválili na svém zasedání krajští radní. Dalšími signatáři budou akciové společnosti MVV Energie CZ, Teplárna Liberec a Severočeské vodovody a kanalizace, dále pak statutární města Liberec a Jablonec nad Nisou. „Tímto memorandem sledujeme částečné naplnění cílů odpadového hospodářství v oblasti biologicky rozložitelných komunálních odpadů, a to právě jejich využitím v bioplynové stanici. Budeme usilovat o to, abychom my i naše příspěvkové a námi vlastněné organizace předávali své biologicky rozložitelné odpady do bioplynové stanice, a to nejpozději do zahájení zkušebního provozu," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výzva Tvoříme Turnov je v roce 2022 rozdělena do dvou kategorií
KHS zhodnotila epidemiologickou situaci v Libereckém kraji 2021
Přehled fotbalových výsledků prvního podzimního kola
Do divize se vrací fotbalisté Turnova. Jaké jsou změny v kádru?
Netrhej, neruš, respektuj. Jizerskohorské bučiny mají své desatero

Nejčtenější články

05.08.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 5. až 7. srpna
05.08.: Přepeře chtějí s novým trenérem navázat na velmi úspěšnou sezonu
06.08.: Do divize se vrací fotbalisté Turnova. Jaké jsou změny v kádru?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se sex shop staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT