Ve Stráži se srazil vlak s bagrem na náklaďáku, zraněno celkem 21 lidí

21.06.2023 22:45:27 | Autor: Petr Ježek, rk | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Ve Stráži se srazil vlak s bagrem na náklaďáku, zraněno celkem 21 lidí

Na železničním přejezdu ve Stráži nad Nisou došlo ve středu 21. června před 14. hodinou ke srážce osobního vlaku s nákladním vozidlem s přívěsem, který převážel bagr. Ve vlaku cestovalo 65 cestujících, včetně školního výletu 19 žáků 4. třídy. Celkem bylo 21 účastníků nehody zraněno, z toho bylo 12 lehce a 9 středně těžkých zranění.

Integrovanými záchrannými složkami byl proto aktivován takzvaný trauma plán. Na místě zasahovali posádky záchranné služby Libereckého kraje a vrtulník, který se otáčel na místě nehody čtyřikrát, drážní a profesionální hasiči z Liberce a dobrovolná jednotka z Chrastavy. „Ve chvíli dopravní nehody vlakem cestovalo 65 osob, zraněných bylo jednadvacet. Po příjezdu na místo události hasiči zajistili místo dopravní nehody a provedli protipožární opatření. Nezraněné osoby byly převezeny evakuačními autobusy do Liberce," uvedli krajští hasiči na twitteru.

Při srážce bylo signalizační zařízení zničeno. Po odjezdu záchranných složek IZS policie začala vyšetřovat příčinu nehody, včetně toho, kdy nákladní vozidlo vjíždělo na přejezd a zda fungovala světelná a zvuková signalizace. „Kolik bylo zraněno dětí je předmětem zjišťování," doplnil tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Michail Georgiev.

Strojvedoucí použil rychlobrzdu a zastavil 60 metrů od přejezdu přímo ve stanici Stráž nad Nisou. Podle Přemysla Živného ze správy železnic je na motorové jednotce předběžná škoda milion korun, a na železničním svršku půl milionu. Podle webu Českých drah doprava na trati Liberec-Mníšek u Liberce je přerušena do večerních hodin. Na trati je nyní zavedena náhradní autobusová doprava.

Srážka osobního vlaku s bagrem na nákladním autě ve Stráži nad Nisou„Nyní zjišťujeme, jak se mohlo stát, že osobní vlak, jedoucí ve směru z Frýdlantu na Liberec, najel na přejezdu do přívěsu projíždějícího nákladního vozidla. V této souvislosti nás bude zajímat, zda bylo signalizační zařízení přejezdu v inkriminované době v činnosti. Osobní vlak byl plně obsazený, cestovalo v něm cestovalo i 19 žáků 4. třídy základní školy s pedagogickým dozorem, kteří si vyrazili na školní výlet. Dvě z nich převezli zdravotníci sanitou do nemocnice, měli by utrpět snad jen lehčí poranění. Podle informací, které máme zatím k dispozici by mělo utrpět lehčí zranění celkem 16 cestujících, včetně těchto dvou dětí. Další čtyři cestující, a mělo by se jednat o dospělé pasažéry, utrpěli těžké zranění, některá z nich mají být velmi vážná. Na místě proto zasahoval i vrtulník Zdravotnické záchranné služby," sdělila tisková mluvčí policie ČR Ivana Baláková.

Příčinu a všechny související okolnosti této nehody nyní zjišťuje služba kriminální policie a vyšetřování libereckého územního odboru, která v této souvislosti už zahájila úkony trestního řízení pro důvodné podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti.

Aktuální doplnění: Ve středu 21. června ve 20 hodin byl železniční provoz obnoven, místem události ale vlaky projíždějí sníženou rychlostí 10 km/h.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 38 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Motorkáři havarovali na Českolipsku a Semilsku
Na silnici u Frýdštejna vytekl olej, následně zde havaroval motocyklista
U Lomnice se srazila dvě auta, zraněno celkem sedm lidí
Hasiči v Lomnici vytahovali krávu ze septiku
Hasiči zasahovali u dopravní nehody převráceného kamionu u Turnova

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.

Bojíte se o své kolo? Zabezpečte ho!

Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA je moderní a dnes již velmi rozšířená identifikační metoda, která funguje jako prevence krádeží. Používá se především pro jízdní kola a elektrokola (jiné předměty a prostředky jsou značeny pouze výjimečně, po dohodě). Pro označení jízdního kola je použit certifikovaný gel s mikrotečkami, který je viditelný pouze pod ultrafialovým světlem. Tímto gelem je bodově označeno kolo na deseti místech. Termíny forenzního značení jízdních kol v Turnově jsou pátek 22. září a sobota 23. září vždy od 10 do 14 hodin u služebny MP Turnov. Označení kola a zavedení do registru trvá přibližně 20 minut. Je tedy potřeba si rezervovat termín s časem na telefonu Městské policie Turnov: 723 389 122.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
Fokus Fest 2023 míří do Semil
V Rokytnici zahraje na varhany Vladimír Roubal
VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
Den architektury 2023 připravují i v Turnově

Nejčtenější články

24.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
25.09.: Žitavská úzkokolejka ukáže českým fanouškům zákulisí naposled
24.09.: Roboti v knihovně aneb Meet and Code Semily 2023

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT