Ve vrchlabské škole otevřeli novou učebnu robotiky

14.05.2016 10:46:27 | Autor: Jiří Novák | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Vrchlabí

Ve vrchlabské škole otevřeli novou učebnu robotiky

V ZŠ Školní na Liščím kopci ve Vrchlabí byla ve středu 11. května slavnostně otevřena nová učebna robotiky. Slavnostního otevření se zúčastnila vedoucí odboru školství města Vrchlabí Eva Mikšíková a ředitel školy Jan Palátka.

Na slavnostním zahájení předvedli žáci robotiky výsledky své práce a představili hostům robota sledujícího pomocí světelného senzoru černou čáru, chodícího slona, třídící linku, která rozpozná a třídí barevné kostky, pásové vozidlo, robotickou ruku, či vozítko překonávající schody. Podařilo se jim i zkonstruovat bojovníka řízeného vysílačkou.

Učebnu začala škola budovat v roce 2015. Jedná se o moderní multimediální učebnu s 24 osobními počítači, interaktivní tabulí s dataprojektorem. Učebna se bude využívat hlavně pro výuku robotiky, matematiky, jazyků a dále zeměpisu, dějepisu a dalších předmětů. Škola tak získala další nástroj ke zkvalitnění výuky a její zatraktivnění. Celá realizace se podařila za podpory zřizovatele - města Vrchlabí a s finanční podporou Škoda Auto a.s. Výuka zatím probíhá ve volitelném předmětu robotika pro žáky 9. ročníků a od příštího školního roku i pro žáky 8 ročníků.

„Smyslem projektu je vzbudit u žáků zájem o technické předměty, neboť v celé České republice, ale i v našem regionu je nedostatek kvalifikovaných technických kádrů. Čas nám ukáže. Třeba zde vyrůstají budoucí inženýři, programátoři a konstruktéři opravdových robotů. Žáky práce s roboty a programování baví, často ani nepostřehnou, že je již čas jít domů a pracují dále. Myslím si, že se nám daří naplňovat Komenského přání: Škola hrou," uvedl při slavnostním otevření učebny vedoucí projektu RNDr. Milan Sedláček.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Vernisáž výstavy mapující 30 let ZŠ Školní Vrchlabí
Obrazem: Čarodějnický rej na Liščím kopci
Obrazem: Otevření dopravního hřiště ve Vrchlabí

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 21 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.

Pořadatelé významných sportovních akcí mohou žádat o dotaci do 30. září

Pořadatelé sportovních akcí mezinárodního významu, které se budou v roce 2023 konat na území Libereckého kraje, ale i organizátoři mistrovství světa, mistrovství Evropy nebo světových pohárů, si mohou požádat o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Pro události konané v roce 2023 tak musí učinit nejpozději do 30. září 2022. „Chtěli bychom vyzvat pořadatele, kteří na území našeho kraje v roce 2023 plánují uskutečnit sportovní akci mezinárodního významu a budou na tuto akci žádat o peněžní podporu z rozpočtu Libereckého kraje, aby si žádost o poskytnutí dotace podali nejpozději do konce září letošního roku," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kraj poskytne dotaci hasičům a přispěje obci Klokočí na sanaci skály
Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.
Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
Oprava střechy kostela Mistra Jana Husa v České Lípě pokračuje
Turnovská synagoga neslouží jen jako turistický cíl

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
24.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června
24.06.: Řeznictví U Hrabánků - tak trochu jiné řeznictví?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT