Ve vrchlabském závodě Škoda Auto mají nového pomocníka

16.12.2015 15:26:07 | Autor: Jiří Novák za použití podkladů Škoda Auto | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Vrchlabí

Ve vrchlabském závodě Škoda Auto mají nového pomocníka

Moderní výroba přímo řízených převodovek (DQ 200) v závodě Škoda Auto ve Vrchlabí dostává inteligentního pomocníka. Zaměstnance totiž podporuje při výrobní operaci zakládání pístu řízení inovativní robot lehké konstrukce. Zaměstnanci a roboti tak řeší poprvé ve výrobě Škoda Auto vysoce citlivé úkoly společně ve spolupráci člověka a stroje.

Zakládání pístu řazení podporované novým kooperujícím robotem je jedním z nejcitlivějších úkolů ve výrobě převodovek. S pomocí lehkého robota KUKA LBR iiwa (Intelligent Industrial Work Assistant) mohou nyní zaměstnanci ve Vrchlabí provádět tuto operaci ještě přesněji a bezpečněji. Díky jeho technické citlivosti a nízké hmotnosti pouhých 23,9 kg je možné robota LBR přesně a flexibilně ovládat.

„Nový lehký robot je smysluplná a užitečná inovace pro naší výrobu převodovek ve Vrchlabí," řekl Ivan Slimák, ředitel závodu Škoda Auto Vrchlabí. „Díky robotovi je složitá výrobní operace pro naše zaměstnance podstatně jednodušší a bezpečnější. Digitalizace výroby dále pokračuje. Nasazením robota s lehkou konstrukcí je náš výrobní závod ve Vrchlabí zase o něco více zasíťovaný," doplnil Ivan Slimák.

Zavedení nového robota s lehkou konstrukcí probíhá v rámci kontinuální modernizace závodu Škoda Auto ve Vrchlabí Od roku 2012 zde firma vyrábí inovativní sedmistupňovou přímo řazenou převodovku DQ 200 pro vozy Škoda i modely dalších koncernových značek. Pro lokální výrobu DSG dosud Škoda Auto společně s koncernem Volkswagen investovala kolem 220 milionu Euro.

Nyní Škoda dále rozšiřuje výrobní kapacity závodu. Do března 2016 vzroste denní objem výroby převodovek DQ 200 z 1500 až na 2000 kusů. Škoda Auto do tohoto záměru investuje 25 milionů Euro. Výrobní kapacita byla již v roce 2014 zvýšena z 1000 na 1500 převodovek DSG denně.

Doposud bylo v závodě vyrobeno přibližně 910 000 převodovek DQ 200. Ve výrobě převodovek ve Vrchlabí je zaměstnáno přibližně 1000 zaměstnanců. Škoda Auto je tak jedním z největších a nejdůležitějších zaměstnavatelů v regionu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: Den otevřených dveří přilákal do vrchlabské Škodovky osm tisíc lidí

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.

Pořadatelé významných sportovních akcí mohou žádat o dotaci do 30. září

Pořadatelé sportovních akcí mezinárodního významu, které se budou v roce 2023 konat na území Libereckého kraje, ale i organizátoři mistrovství světa, mistrovství Evropy nebo světových pohárů, si mohou požádat o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Pro události konané v roce 2023 tak musí učinit nejpozději do 30. září 2022. „Chtěli bychom vyzvat pořadatele, kteří na území našeho kraje v roce 2023 plánují uskutečnit sportovní akci mezinárodního významu a budou na tuto akci žádat o peněžní podporu z rozpočtu Libereckého kraje, aby si žádost o poskytnutí dotace podali nejpozději do konce září letošního roku," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Plavčíci z turnovské Maškovy zahrady prošli školením
Kraj poskytne dotaci hasičům a přispěje obci Klokočí na sanaci skály
Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.
Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
Oprava střechy kostela Mistra Jana Husa v České Lípě pokračuje

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
24.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června
24.06.: Řeznictví U Hrabánků - tak trochu jiné řeznictví?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT