Velbloud, ryba, slepice aneb Námořnická historie

08.05.2012 12:10:31 | Autor: Iva Chaloupková | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Velbloud, ryba, slepice aneb Námořnická historie

Pro děti je na květen v Kulturním centru Golf Semily připraveno jedno divadelní představení v podání herců Naivního divadla Liberec. Jedná se vlastně o tři klasické pohádky v námořnickém tričku na principu Šeherezádina vyprávění.

Můžeme se tak těšit na pohádky Ošklivé káčátko, O rybáři a rybce a O kohoutkovi a slepičce v poněkud neobvyklém podání.  Dvojice námořníků - skladníků dostane v podpalubí velké zaoceánské lodi hlad. Rozhodnou se ho utišit způsobem nepříliš chvályhodným - v transportních bednách kolem nich se přece nachází spousta zvířat vhodných k okamžité konzumaci. Jenže vybraná (a chutná) zvířátka nejenže se nechtějí nechat sežrat, ale jelikož patří jednomu nejmenovanému cirkusu, tak dokonce umějí i mluvit. A právě to jim zachrání „kůži". Každé z ohrožených zvířat totiž odvypráví námořníkům svůj životní příběh a námořníci pak chtě nechtě musejí splnit slib a nasytit se nějak jinak.

Tři klasické pohádky pro nejmenší děti ve svěžím a zábavném pojetí připravil tým pod vedením režiséra Jakuba Vašíčka, který v Naivním divadle nastudoval oceňovanou inscenaci Neklan.cz aneb Ze starých pověstí českých. V jeho režii účinkují Miroslava Bělohlávková, Veronika Košvancová - Khomová, Markéta Sýkorová, Tomáš Bělohlávek, Tomáš Holý, Adam Kubišta a Marek Sýkora. Inscenace je určena dětem z mateřských škol a žákům prvních až třetích tříd ZŠ. Představení trvá zhruba 55 minut a mělo premiéru v říjnu 2011.

Pořadatelé se těší na děti z mateřských a základních škol, ale i na další příznivce Naivního divadla Liberec z řad široké veřejnosti, a to v pátek 18. května v 8.40 a v 10.30 hodin.

Přehled všech akcí KC Golf Semily v květnu

Kulturní centrum Golf Semily zve na Vepřo, knedlo, zelo

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích

Nejčtenější články

10.07.: Výměna povrchů v turnovské ulici 5. května začne 15. července
11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT