Veletrh Educa slaví patnáctiny a chystá řadu novinek

31.08.2021 07:37:31 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Veletrh Educa slaví patnáctiny a chystá řadu novinek

Veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí Educa MyJob Liberec letos oslaví 15 let své existence. Při této příležitosti se jeho podoba rozrůstá, proměňuje a vylepšuje tak, aby svým návštěvníkům poskytl co nejlepší zážitek a přinesl ty nejzajímavější a nejaktuálnější informace o stavu vzdělávání i pracovních příležitostí - a to nejen v regionu, ale i celé České republice. Jeho spolupořadatelem a podporovatelem je již tradičně Liberecký kraj.

„Veletrh přichází s konceptem, nazvaným Educa Week. Od 11. do 17. října čeká na různých místech krajské metropole na zájemce týden specializovaný na vzdělávání, pracovní trh a informace. Určen je úplně pro každého: od těch nejmenších dětí až po zkušené dospělé. Vzdělávání totiž nekončí opuštěním školského systému, ale provází člověka po celý život. Do příprav Educa Weeku se zapojuje řada škol, firem a nejrůznějších institucí," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Samotný Educa Week se dělí na čtyři části. První z nich je Educa Expo, které není ve své podstatě ničím jiným, než „klasickým" veletrhem Educa MyJob Liberec. Uskuteční se od 14. do 16. října v Home Credit Areně a nabídne obvyklé představení škol a firem, pestrý doprovodný program nebo třeba odbornou konferenci na téma lidských zdrojů. Educa Kids pak přinese zábavu pro celé rodiny se zaměřením na menší děti, pro které budou připraveny různé vzdělávací programy i přednášky. V plánu jsou i prohlídky budovy Krajského úřadu Libereckého kraje, a to v pátek 15. října v 10 a 13 hodin. Mezi partnery této větve festivalu patří krajské příspěvkové organizace: Krajská vědecká knihovna v Liberci, liberecká zoologická zahrada, Severočeské muzeum Liberec či Oblastní galerie v Liberci.

V rámci konceptu Educa Visit budou moci zájemci navštívit vybrané podniky z regionu, aby si mohli lépe představit jejich fungování a následné uplatnění žáků a studentů nejrůznějších oborů. Chybět nebude Educa Online, která při své premiéře v loňském ruce slavila úspěch - na webu veletrhu www.educaliberec.cz bude k dispozici sekce věnovaná virtuálním vizitkám jednotlivých škol i dalšímu doprovodnému programu. Online sekce bude k dispozici nejen během týdenního veletrhu, ale až do 1. března příštího roku tak, aby pomohla žákům devátých ročníků základních škol s výběrem škol středních.

Více informací se lze dozvědět na webu www.educaliberec.cz nebo na facebookové stránce Educa MyJob Liberec.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Veletrh práce a vzdělávání Educa se koná v Liberci i v roce 2020
Educa Myjob Liberec 2019 se zaměří na budoucnost malých i velkých
Veletrh Educa MyJob Liberec 2018 překvapil rekordní návštěvností
Na úspěšný veletrh Educa zavítalo dvanáct a půl tisíce návštěvníků
Veletrh Educa MyJob Liberec 2016 navštívilo téměř 11 tisíc lidí
Práci nebo školu hledalo na Educa Myjob Liberec deset tisíc zájemců

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Horská služba měla na začátku prázdnin již mnoho zásahů
Podsemínský most se dočká obnovy, memorandum deklarují oba kraje
Nejvyšší bod střechy Gymnázia Turnov se opravuje
Sedmihorské léto 2024 pokračuje koncerty i divadelními představeními
Vznikla nová geologická expozice Geoparku Český ráj

Nejčtenější články

17.07.: Dětské centrum Stonožka vyroste v Turnově na sídlišti u nádraží
16.07.: Nové městské byty v turnovské ulici Skálova budou brzy k pronájmu
16.07.: Jubilejní desátý Pelechovský pohár kořistí pořadatelů z Proseče

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT