Veletrh Educa slaví patnáctiny a chystá řadu novinek

31.08.2021 07:37:31 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Veletrh Educa slaví patnáctiny a chystá řadu novinek

Veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí Educa MyJob Liberec letos oslaví 15 let své existence. Při této příležitosti se jeho podoba rozrůstá, proměňuje a vylepšuje tak, aby svým návštěvníkům poskytl co nejlepší zážitek a přinesl ty nejzajímavější a nejaktuálnější informace o stavu vzdělávání i pracovních příležitostí - a to nejen v regionu, ale i celé České republice. Jeho spolupořadatelem a podporovatelem je již tradičně Liberecký kraj.

„Veletrh přichází s konceptem, nazvaným Educa Week. Od 11. do 17. října čeká na různých místech krajské metropole na zájemce týden specializovaný na vzdělávání, pracovní trh a informace. Určen je úplně pro každého: od těch nejmenších dětí až po zkušené dospělé. Vzdělávání totiž nekončí opuštěním školského systému, ale provází člověka po celý život. Do příprav Educa Weeku se zapojuje řada škol, firem a nejrůznějších institucí," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Samotný Educa Week se dělí na čtyři části. První z nich je Educa Expo, které není ve své podstatě ničím jiným, než „klasickým" veletrhem Educa MyJob Liberec. Uskuteční se od 14. do 16. října v Home Credit Areně a nabídne obvyklé představení škol a firem, pestrý doprovodný program nebo třeba odbornou konferenci na téma lidských zdrojů. Educa Kids pak přinese zábavu pro celé rodiny se zaměřením na menší děti, pro které budou připraveny různé vzdělávací programy i přednášky. V plánu jsou i prohlídky budovy Krajského úřadu Libereckého kraje, a to v pátek 15. října v 10 a 13 hodin. Mezi partnery této větve festivalu patří krajské příspěvkové organizace: Krajská vědecká knihovna v Liberci, liberecká zoologická zahrada, Severočeské muzeum Liberec či Oblastní galerie v Liberci.

V rámci konceptu Educa Visit budou moci zájemci navštívit vybrané podniky z regionu, aby si mohli lépe představit jejich fungování a následné uplatnění žáků a studentů nejrůznějších oborů. Chybět nebude Educa Online, která při své premiéře v loňském ruce slavila úspěch - na webu veletrhu www.educaliberec.cz bude k dispozici sekce věnovaná virtuálním vizitkám jednotlivých škol i dalšímu doprovodnému programu. Online sekce bude k dispozici nejen během týdenního veletrhu, ale až do 1. března příštího roku tak, aby pomohla žákům devátých ročníků základních škol s výběrem škol středních.

Více informací se lze dozvědět na webu www.educaliberec.cz nebo na facebookové stránce Educa MyJob Liberec.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Veletrh práce a vzdělávání Educa se koná v Liberci i v roce 2020
Educa Myjob Liberec 2019 se zaměří na budoucnost malých i velkých
Veletrh Educa MyJob Liberec 2018 překvapil rekordní návštěvností
Na úspěšný veletrh Educa zavítalo dvanáct a půl tisíce návštěvníků
Veletrh Educa MyJob Liberec 2016 navštívilo téměř 11 tisíc lidí
Práci nebo školu hledalo na Educa Myjob Liberec deset tisíc zájemců

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tajemnou Barmu představí v Železném Brodě cestovatelka Pavla Bičíková

Cestovatelská přednáška Tajemná Barma se bude konat 17. ledna od 18 hodin v kině v Železném Brodě. V únoru 2020, těsně před vypuknutím koronavirové pandemie, se cestovatelka Pavla Bičíková s Pavlem vydali do tajemné země ležící v jihovýchodní Asii na břehu Bengálského zálivu. „Objevili jsme zde kromě tisíců pagod, buddhistických chrámů a zlatých soch Buddhy i jezera, vodopády, krápníkové jeskyně, vysoké hory, rýžová pole, pláže, neprostupnou džungli a stále se usmívající místní obyvatele," dodala Pavla Bičíková. Více podrobností v předchozím článku

Mezinárodní rok skla v Křišťálovém údolí přinese velký letní festival

Mezinárodní rok skla letos vyhlásila Organizace spojených národů. Stejně jako další světové sklářské regiony i Křišťálové údolí využije této mimořádné příležitosti a zapojí se řadou akcí. Chystá se velký skleněný festival, krajinu ozdobí dekorace ze skla, bude také možné nahlédnout do sklářských provozů a výrobu skla si vyzkoušet. Již týden před Velikonocemi, a sice 9. a 10. dubna, se budou moci návštěvníci podívat na řadě míst přímo do výroby. Největší novinkou bude velký letní festival Crystal Valley Week v Liberci, který se uskuteční od 23. do 28. srpna. „Představíme zde Křišťálové údolí z mnoha nových úhlů nejen místním, našim cílem je pozvat k nám návštěvníky z celé republiky i ze zahraničí," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Florbal TJ Turnov: Mladší žáci zcela opanovali domácí turnaj
Moderátor Háma v televizi představí Liberecký kraj z karavanu
Do Tříkrálové sbírky přispěl i kraj. Burza knih vynesla několik tisíc
Občané Železného Brodu se mohou zeptat na cokoliv hejtmana!
Sedmi zchátralým krkonošským nádražním budovám svítá naděje

Nejčtenější články

16.01.: Po mrznoucím dešti na silnici I35 z Turnova do Liberce několik nehod
15.01.: Hořel rodinný dům v obci Líšný
15.01.: Semilští policisté dopadli pachatele loupeže

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT