Veletrh Euroregion Tour přinese besedy, přednášky i dva písničkáře

12.03.2022 17:19:03 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Veletrh Euroregion Tour přinese besedy, přednášky i dva písničkáře

Načerpat energii pro cesty, výlety a dovolené lze na tradičním veletrhu Euroregion Tour. Jeho jedenadvacátý ročník se uskuteční 1. a 2. dubna v Eurocentru v Jablonci nad Nisou. Nabídne nejen tipy na dovolenou, ale i regionální produkty, ukázky řemesel a doprovodný program, jehož hlavními hosty letos budou písničkáři Voxel a Michal Horák.

„Seznam vystavovatelů zatím není kompletní. Oslovili jsme samozřejmě především ty, kteří se účastnili v minulých letech. Po nucené covidové pauze by rádi opět představili krásu svých destinací, služby i speciální nabídky pro letošní rok. Věří, stejně jako my všichni, že jarní a letní měsíce budou cestování přát," uvedl za pořadatele Petr Vobořil, ředitel příspěvkové organizace Kultura Jablonec.

Mottem letošního veletrhu je Má vlast, země luk, stromů, vod a hor, spojující historii s přítomností. Svou účast přislíbili ale i zahraniční vystavovatelé z blízkých regionů a partnerských měst. „Hlavními vystavovateli jsou především vystavovatelé z našeho regionu, ale přijíždějí sem také z jiných krajů a blízkého příhraničí, aby nalákali místní k návštěvě. Liberecký kraj tradičně místní veletrh podporuje," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Aby si návštěvníci mohli dopřát zážitky také přímo na místě, čekají je hudební vystoupení, cestovatelské besedy, přednášky, promítání nebo workshopy. Zakoupená vstupenka bude platit po oba dva dny na všechny akce včetně vystoupení hlavních hostů - písničkářů Voxela a Michala Horáka. Veletrh doprovází výstava Viléma Heckela s názvem Má vlast, která je dvouhlasou expozicí, ve které jsou jedním hlasem Heckelovy fotografie a druhým verše českých básníků.

Veletrh se koná za finanční podpory Libereckého kraje a statutárního města Jablonec nad Nisou ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou. Dospělí platí vstupné 100 korun, děti od 6 let polovic, studenti a senioři od 60 let dvacet korun. Návštěvy škol v první den veletrhu a děti do 6 let mají vstup zdarma.

Související články

Kraj vyhlašuje výtvarnou soutěž pro školy s tématem Křišťálové údolí
Pandemie letos ruší veletrh Euroregion Tour. Uskuteční se za rok
Řemesla si děti vyzkouší v jabloneckém ekocentru
Březnový program akcí v jabloneckém Eurocentru
Veletrh cestovního ruchu Euroregion Tour se koná již podvacáté
Ohlédnutí za veletrhem cestovního ruchu Euroregion Tour 2019
Obrazem: Euroregion Tour 2019
V Jablonci nad Nisou se koná již 19. ročník veletrhu Euroregion Tour
Veletrh Euroregion Tour 2018 navštívilo 3500 lidí
Euroregion Tour dosáhl plnoletosti

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Festival Karoliny Světlé poosmé pořádá spolek Stopy v krajině
Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Na staveniště nové knihovny v Turnově dorazila pilotovací souprava
Defibrilátory zachraňují lidské životy. Kraj opět podpoří jejich nákup
Krajské kolo soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod zná své vítěze

Nejčtenější články

22.05.: Most přes Jizeru v Semilech začnou rekonstruovat 27. května
23.05.: Studenecké míle startují již posedmnácté
22.05.: Kluci z Prahy zamířili do Českého ráje za veterány i ke granátům

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT