Velikonoce v Železném Brodě otevře tradiční jarmark

30.03.2023 16:57:24 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Železný Brod

Velikonoce v Železném Brodě otevře tradiční jarmark

Několikaletá tradice velikonočních jarmarků na Bělišti pokračuje i letos v termínu 31. března. až 2. dubna. Každý den si v největším roubeném stavení můžete nakoupit velikonoční a jarní dekorace a i letos vás čeká bohatá doprovodný program.

V pátek předvede paní Stanislava Mlejnková pletení pomlázek z vrbového proutí, v sobotu paní Alena Matějková zdobení technikou decoupage a v sobotu i v neděli můžete obdivovat zručnost paní Evy Krejčové, která se zabývá tvorbou lidových kraslic. Od Malého náměstí povede na Běliště samoobslužná Velikonoční stezka.

V sobotu se nejen rodiny s dětmi mohou těšit na zbrusu novou hudební pohádku Jak kouzlo do houslí vklouzlo inspirovanou stejnojmennou knihou spisovatelky Daniely Krolupperové. Pohádku odvypráví a hudebně doprovodí smyčcové duo Yellow, tvořené houslistkou Pavlou Mazancovou a violoncellistkou Michaelou Krejčovou Vitákovou. Pohádka začíná ve 14 hodin v půdním prostoru. Ani letos nebude chybět vystoupení žesťového kvintetu naší Základní umělecké školy pod vedením Rudy Müllera. Začátek v sobotu v 11 hodin před domem.

Veronika Vebrová z Turistického informačního centra zároveň zve v sobotu od 10 hodin na náměstí 3. května: „Připraveny zde budou stánky s jarními a velikonočními dekoracemi mimo jiné i od místních neziskových organizací. Určitě si zde budete moci zakoupit i tradiční občerstvení jako jidáše, koláče a velikonoční čaj. K jarní náladě přispěje vystoupení mateřských školek, krojovaných dětí z DDM Vikýř Jablonec a také zahrají studenti železnobrodské ZUŠ se svým žesťovým kvintetem."

Další atrakcí je celodenní soutěž O nejlepší mazanec. Hodnotící porotou jsou návštěvníci trhů a do soutěže se může zapojit každý, kdo přinese upečený mazanec. Výherce získá kulinářský balíček a velkou pochvalu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Velikonoční jarmark na Bělišti se koná od 31. března do 2. dubna

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezená provozní doba sběrného dvora na Vesecku

Pozor na omezenou páteční provozní dobu sběrného dvora, 9. června se uzavře už v 15 hodin. „Informujeme občany, že z technických důvodů bude provoz sběrného dvora na Vesecku omezen, a to v pátek 9. června 2023, otevřeno bude pouze do 15:00. Děkujeme za pochopení," sdělily Turnovské odpadové služby, s. r. o.

Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Rekonstrukce tramvajové trati s sebou nesou uzavírky jabloneckých ulic. S postupem stavby se uzavírky mění. Aktuální změny od 7. června se dotknou jabloneckých ulic Tovární, Rýnovická, Liberecká, Poštovní, U Nisy, Vodní a Na Vršku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vyhlídka v 17. patře krajského úřadu je opět otevřená pro veřejnost
Den dětí s Ponorkou opět v turnovském parku
Krkonoše jsou opět čistější
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta
Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové

Nejčtenější články

06.06.: Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové
05.06.: Nekrmte krkavce!
05.06.: V soutěži Kniha roku bodovali sudetští Němci i fotograf z místních novin

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT