Velký úspěch turnovských benjamínků na Podještědském poprání

16.02.2020 15:06:43 | Autor: Renata Jáglová a Jiří Vydra | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

První judistické závody v tomto roce, které se konaly 8. února v Liberci, přinesly velký úspěch v podobě několika medailových umístění turnovských benjamínků. Podještědského poprání se zúčastnilo celkem 110 závodníků z 16 oddílů.

V kategorii U9 nastoupil zcela poprvé Vojtěch Louda a po dvou vyhraných a jednom prohraném utkání skončil na druhém místě. Druhý v této kategorii nastoupil Matyáš Louda, který první souboj bohužel prohrál, ale poučil se ze své chyby a další dva souboje bezkonkurenčně vyhrál a bral též druhé místo.

Kategorie U11 měla čtyři turnovské zástupce, a to Tomáše Hozdeckého, který po dlouhé době skóroval a po dvou vyhraných a jednom prohraném zápasu bral stříbrnou medaili, a Natálii Mázdrovou, která ve své váze měla pouze jednu jedinou soupeřku. Boj s ní byl velmi vyrovnaný, ale na rozhodnutí rozhodčího Natálka skončila na krásném druhém místě. Výborný výkon podal Vítek Růžička, který zvítězil ve všech utkáních a odsadil 1. místo. Jaroslav Hovorka získal druhé místo po kvalitním výkonu. V kategorii U13, na svých prvních závodech získala Veronika Konsteba také skvělé druhé místo.

Turnovské judistické naděje získali na tomto turnaji jednu zlatou a šest stříbrných medailí, což je úctyhodný výkon. Trenéři obou družstev přípravek jsou velice spokojeni s výkony svých svěřenců.