Veřejná sbírka kraje pomohla. Ukrajinský chlapec dostal invalidní vozík

06.10.2022 17:44:18 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Veřejná sbírka kraje pomohla. Ukrajinský chlapec dostal invalidní vozík

Pomoc jednotlivcům i rodinám uprchlíků, které se ocitly v tíživé životní situaci v důsledku válečné situace na Ukrajině. Takový je cíl veřejné sbírky na pomoc Ukrajině, kterou založil Liberecký kraj. Padesát tisíc korun z ní poskytl kraj na nákup invalidního vozíku pro mladého Ukrajince Viktora.

„Všem, kteří do sbírky přispívají, patří uznání. Díky jejich solidaritě jsme mohli pořídit polohovací invalidní vozík pro patnáctiletého chlapce z Donbasu na Ukrajině, který je dočasně ubytován na území Libereckého kraje společně s jeho maminkou a babičkou," uvedl hejtman Martin Půta.

„Chlapec se závažným zdravotním postižením přijel z rizikové oblasti Ukrajiny a byl připoután na naprosto nevhodném improvizovaném vozítku. Jeho situaci jsme vyhodnotili společně s odborníky a bylo nutné bezprostředně zareagovat," dodal náměstek hejtmana Petr Tulpa.

Celou věc si vzali za svou pracovníci odboru sociálních věcí Krajského úřadu Libereckého kraje. Zajistili ve spolupráci s krajskými profesionálními hasiči převoz chlapce do specializované prodejny, kde vybrali vhodný vozík a v pondělí 4. října jej předali chlapcově rodině.

Po odečtení padesátitisícové částky stále na účtu sbírky na pomoc Ukrajině zbývá 283 tisíc korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kvůli sněžení hasiči odstraňují spadané stromy
Florbal Turnov: Černá série mužů pokračuje dál
V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
Dílo prosince v liberecké galerii představuje výtvarnici Bernartovou
Na zasněžené vozovce ve Zlaté Olešnici zůstalo auto po smyku na boku

Nejčtenější články

05.12.: FOTO: Další děti si při Týdnu hokeje v Lomnici vyzkoušely lední hokej
06.12.: V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
03.12.: Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se sex shop staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT