28.08.2011 21:01:56 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Hráči FK Pěnčín-Turnov v nedělním utkání zdolali po jediném gólu obránce Novotného rezervu prvoligového Hradce Králové. Fotbalisté ze srdce Českého ráje si tak připsali po třech zápasech letošní sezony první výhru a posunuli se na 8. příčku divize C.

„Uspěli jsme především díky kolektivnímu výkonu. Hradec jsme za celý zápas prakticky nepustili do vážnější akce," dodal k zápasu vedoucí družstva FKP Turnov Petr Horáček.

FKP Turnov - Hradec Králové B 1:0 (1:0)

Turnov začal náporem, v 6. minutě zahrával trestný kop Havlín a po závaru před brankou Hradce se prosadil Novotný - 1:0. Další domácí šance měli V. Hurt a Ježek, ale neuspěli, stejně jako později Kulhánek, když střílel těsně nad branku hostů. Hradečtí se postupně osmělili a dvakrát musel zachránit svůj tým Metelka. Ve 32. minutě zahrával další trestný kop Havlín, ale míč před brankou odkopával hradecký obránce. Pět minut před poločasem zahrávali domácí trestný kop z levé strany a Brettovu střelu vyrazil brankář nad.

Na začátku druhé půle se ve vyložené šanci ocitl Ježek, ale špatně přihrával. V závěru nezmařilo domácí výhru ani vyloučení Daniela Hurta ani tlak hostů, kteří si mnoho šancí na vyrovnání nepřipravili. V posledních minutách mohl definitivně rozhodnout střídající Vavřich, ale míč před čárou ukopl stoper hostů Tichý.

Branka: 6. Novotný. Rozhodčí: Klupák, ŽK: 3:3, ČK: 1:0 (D. Hurt). Diváků: 300. FKP Turnov: Metelka - D. Hurt, Koťátko, Novotný, Havlín - Bělík (85. Vavřich), Maňas, Brett, V. Hurt - Kulhánek (46. Koubek), Ježek (72. Horák).

Sestřih nejzajímavějších momentů z utkání Ivoše Zahradníka:

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek třetího podzimního kola sezony 2011/ 2012