VIDEO: Krakonošovy podvečery lákaly po čtyři dny jilemnické diváky

20.07.2014 20:38:11 | Autor: Martin Král | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

VIDEO: Krakonošovy podvečery lákaly po čtyři dny jilemnické diváky

Krakonošovy letní podvečery jsou zaměřeny na podporu a prezentaci kulturních a řemeslných tradic a aktivit v rámci volného času v oblasti Krkonoš a Podkrkonoší. V letošním roce tradiční akce proběhla od středy 16. července do soboty 19. července. Nad zdařilým průběhem dohlížel samotný vládce hor, Krakonoš.

Pořadatelem je Jilemnicko – svazek obcí ve spolupráci s Městem Jilemnice. Součástí této přehlídky je prezentace místních uměleckých sdružení a seskupení, která je doplněna ukázkou řemeslné výroby a prodejem regionálních výrobků.

Program probíhal na Masarykově náměstí, v prostorách zámeckého parku, zámeckého nádvoří i jilemnického muzea. Pro všechny návštěvníky bylo zajištěno bohaté občerstvení, na kterém se podíleli tradičně starostové obcí Jilemnicka, a zázemí proti nepříznivému počasí. 

 

Zajímavým bodem programu byly rozšířené prohlídky Krkonošského muzea, kostela Svatého Vavřince a Zvědavé uličky. Návštěvníci se mohli projet historickým centrem města na žebřiňáku, což se líbilo především dětem. Pro ně bylo připraveno také vystoupení divadélka Loutkáček se Ztracenou pohádkou.

O dobrou náladu se zasloužila hudební skupina Člověče nezlob se ze Studence. Divadlo V Roztocké představilo v přírodním amfiteátru zámeckého parku svou hru Pukoviny aneb ochotnické noci sen.

Milovníci klasické hudby si přišli na své na koncertu Pocta Janu hraběti Harrachovi v podání souboru barokní hudby Hof-Musici z Českého Krumlova. Jednalo se o barokní hudbu v Neapoli v době vlády vicekrále Tomáše Aloise Raimunda Harracha.

Návštěvníky podvečerů zaujala noční prohlídka všech muzejních expozic Krkonošského muzea. Noční atmosféra dodala prohlídce nezapomenutelný ráz. 

Krakonošovy letní podvečery 2014 - druhý den Ve čtvrtek zahrála k poslechu a dobré náladě dechová kapela Broďanka. Taneční vystoupení Základní umělecké školy patří již k tradicím. Letos je doplnilo ještě vystoupené Mateřské školky z Víchové. Neoddělitelnou součástí letošních podvečerů byl Jilemský spolek paní a dívek, který doprovází většinu významných akcí v regionu.

Divadelní soubor Rolnička předvedl zejména k radosti dětí svou Zlatovlásku. Závěr dne pak patřil hudebním skupinám. Nejprve vystoupila skupina Vacancy z Vrchlabí. Na závěr pak nejen v regionu populární kapela Koneckonců.

Součástí Krakonošových letních podvečerů byly také jízdy historickým vlakem taženým parní lokomotivou po romantické trati v údolí Jizery.

V pátek vystoupila Krkonošská dechovka a také soubory z polské Karpacze. Poté byl blok hudebních kapel. Z Vrchlabí přijela jazzová kapela Just Now. Dalším byl pak Petr Soukup a Jokers. Závěr pátečního programu obstarala hudební skupina Alibi Rock.

Sobotní odpoledne zahájila dechová kapela Semilská jedenáctka. Se svým vystoupením již tradičně potěšila taneční skupina Paul Dance. Sobotní hudební program obstarali postupně hudební skupina Brok, Duo Marfi v podání Marie Novotné a Filipa Moravce, známý písničkář Pepa Nos a hudební skupina Jam and Bazar. Pomyslným vrcholem bylo pak vystoupení metalového zpěváka, textaře a skladatele Aleše Brichty.

Krakonošovy letní podvečery 2014 jsou minulostí. Svým bohatým programem potěšily všechny posluchače a návštěvníky. 

Pro Naše Pojizeří zpracovala video GymjilTV  

Související články a fotogalerie k letošním podvečerům: 

Obrazem: Páteční jízda Krakonošova letního parního vlaku

FOTO: Druhý den podvečerů ve znamení Jilemského spolku paní a dívek

Obrazem: Zahájení Krakonošových letních podvečerů

Krakonošovy letní podvečery opět představí krkonošskou kulturu - kompletní program 2014

Hudební léto 2014 aneb Přehled festivalů a koncertů v Pojizeří

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dny lidové architektury budou opět i v Železném Brodě na Bělišti
Plavecký bazén v Turnově mění další okna, probíhá i výmalba
Nové trasy v audioprůvodci SmartGuide po Geoparku Český ráj
Zábavné prázdniny aneb slavíme se Čtyřlístkem
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července

Nejčtenější články

13.07.: Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
12.07.: Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí
13.07.: Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT