VIDEO: Krakonošovy podvečery lákaly po čtyři dny jilemnické diváky

20.07.2014 20:38:11 | Autor: Martin Král | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

VIDEO: Krakonošovy podvečery lákaly po čtyři dny jilemnické diváky

Krakonošovy letní podvečery jsou zaměřeny na podporu a prezentaci kulturních a řemeslných tradic a aktivit v rámci volného času v oblasti Krkonoš a Podkrkonoší. V letošním roce tradiční akce proběhla od středy 16. července do soboty 19. července. Nad zdařilým průběhem dohlížel samotný vládce hor, Krakonoš.

Pořadatelem je Jilemnicko – svazek obcí ve spolupráci s Městem Jilemnice. Součástí této přehlídky je prezentace místních uměleckých sdružení a seskupení, která je doplněna ukázkou řemeslné výroby a prodejem regionálních výrobků.

Program probíhal na Masarykově náměstí, v prostorách zámeckého parku, zámeckého nádvoří i jilemnického muzea. Pro všechny návštěvníky bylo zajištěno bohaté občerstvení, na kterém se podíleli tradičně starostové obcí Jilemnicka, a zázemí proti nepříznivému počasí. 

 

Zajímavým bodem programu byly rozšířené prohlídky Krkonošského muzea, kostela Svatého Vavřince a Zvědavé uličky. Návštěvníci se mohli projet historickým centrem města na žebřiňáku, což se líbilo především dětem. Pro ně bylo připraveno také vystoupení divadélka Loutkáček se Ztracenou pohádkou.

O dobrou náladu se zasloužila hudební skupina Člověče nezlob se ze Studence. Divadlo V Roztocké představilo v přírodním amfiteátru zámeckého parku svou hru Pukoviny aneb ochotnické noci sen.

Milovníci klasické hudby si přišli na své na koncertu Pocta Janu hraběti Harrachovi v podání souboru barokní hudby Hof-Musici z Českého Krumlova. Jednalo se o barokní hudbu v Neapoli v době vlády vicekrále Tomáše Aloise Raimunda Harracha.

Návštěvníky podvečerů zaujala noční prohlídka všech muzejních expozic Krkonošského muzea. Noční atmosféra dodala prohlídce nezapomenutelný ráz. 

Krakonošovy letní podvečery 2014 - druhý den Ve čtvrtek zahrála k poslechu a dobré náladě dechová kapela Broďanka. Taneční vystoupení Základní umělecké školy patří již k tradicím. Letos je doplnilo ještě vystoupené Mateřské školky z Víchové. Neoddělitelnou součástí letošních podvečerů byl Jilemský spolek paní a dívek, který doprovází většinu významných akcí v regionu.

Divadelní soubor Rolnička předvedl zejména k radosti dětí svou Zlatovlásku. Závěr dne pak patřil hudebním skupinám. Nejprve vystoupila skupina Vacancy z Vrchlabí. Na závěr pak nejen v regionu populární kapela Koneckonců.

Součástí Krakonošových letních podvečerů byly také jízdy historickým vlakem taženým parní lokomotivou po romantické trati v údolí Jizery.

V pátek vystoupila Krkonošská dechovka a také soubory z polské Karpacze. Poté byl blok hudebních kapel. Z Vrchlabí přijela jazzová kapela Just Now. Dalším byl pak Petr Soukup a Jokers. Závěr pátečního programu obstarala hudební skupina Alibi Rock.

Sobotní odpoledne zahájila dechová kapela Semilská jedenáctka. Se svým vystoupením již tradičně potěšila taneční skupina Paul Dance. Sobotní hudební program obstarali postupně hudební skupina Brok, Duo Marfi v podání Marie Novotné a Filipa Moravce, známý písničkář Pepa Nos a hudební skupina Jam and Bazar. Pomyslným vrcholem bylo pak vystoupení metalového zpěváka, textaře a skladatele Aleše Brichty.

Krakonošovy letní podvečery 2014 jsou minulostí. Svým bohatým programem potěšily všechny posluchače a návštěvníky. 

Pro Naše Pojizeří zpracovala video GymjilTV  

Související články a fotogalerie k letošním podvečerům: 

Obrazem: Páteční jízda Krakonošova letního parního vlaku

FOTO: Druhý den podvečerů ve znamení Jilemského spolku paní a dívek

Obrazem: Zahájení Krakonošových letních podvečerů

Krakonošovy letní podvečery opět představí krkonošskou kulturu - kompletní program 2014

Hudební léto 2014 aneb Přehled festivalů a koncertů v Pojizeří

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.

Prameny pod Valdštejnem a Boží voda v Turnově jsou pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že podle posledních rozborů je voda ve sledovaných pramenech pitná. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem a pramene Boží voda v Turnově z 15. září 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je z obou pramenů pitná.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Rokytnici nad Jizerou pořádají Svatomichaelskou pouť
Svatováclavský turnaj v Turnově vyhrál tým Proseč C. F.
Hokejová 3. třída HC Turnov přivezla z Vrchlabí zlaté medaile
Mladí hokejisté rozjíždí své soutěže
V semilském muzeu otevřou zároveň dvě výstavy

Nejčtenější články

26.09.: Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
26.09.: Opustil nás kameraman a novinář Milan Brunclík
27.09.: V Semilech je o složení radnice jasno

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT