VIDEO: O slunečném víkendu vyrazily na vrchol Krkonoš stovky turistů

10.05.2021 20:42:16 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Krkonoše

VIDEO: O slunečném víkendu vyrazily na vrchol Krkonoš stovky turistů

Podívat se na velikost sněhových mantinelů vytvořených frézou mezi Výrovkou a Luční boudou nebo až na Sněžku se vydalo v neděli několik stovek zdatnějších turistů. Přinášíme fotografie i video z cesty Rudolfa Koženého!

Fréza technických služeb města Pec pod Sněžkou prorážela od 5. května 2021 masu sněhu v traverzu mezi Výrovkou a kaplí Památník obětem hor v Krkonoších. Duny sněhy dosahovaly místy až šest metrů. Na odklízení sněhu v úseku pracovala také rolba z Luční boudy. Cílem bylo zprovoznit zásobovací cestu na hřebenovou Luční boudu.

Mezi zmiňovanými místy v pátek 7. května uvízlo vozidlo záchranné služby Vrcholky hor, která převážela psího pacienta jménem Bohouš k urgentnímu zákroku do Trutnova a při zpáteční cestě samotná sanita uvízla v závějí. V neděli 9. května sanitku vysvobodila až sněhová fréza.

Svou cestu za videem popisuje náš externí reportér Rudolf Kožený takto:

„Ranní nedělní túru jsem začal v Peci pod Sněžkou, a po 5 kilometrech jsem se ocitl na prvním vrcholu u chaty Výravky. Odměnou byl výhled na zasněžené hřebeny Krkonoš. Restaurace byla otevřena, avšak konzumace mohla být až venku. Poté jsem se vydal po turistické stezce směrem na Kapličku a Luční boudu, místy byla již rozbahněná nesouvislá vrstva sněhu. V průběhu túry jsem na dálku spatřil frézu, která odstraňovala masu sněhu pro vyproštění sanitky, která tam uvízla po páteční zpáteční cestě z veterinářské ordinace, kam převážela psího pacienta, který již je v pořádku. Poté jsem se vydal na Luční boudu skrz sněhové mantinely a již sněhem rozbahněnou břečkou. U Luční boudy se někteří již opalovali díky slunečnému počasí. Restaurace byla otevřená do 16 hodin, v nabídce bylo několik jídel, pokrmu a nápojů. Poté jsem se vydal zpět do Pece pod Sněžkou."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Krkonoších spadlo několik lavin, záchranáři vyprostili tři osoby
Správa KRNAP dočasně uzavírá některé cesty v horách
VIDEO: V krkonošském areálu v Polsku se o víkendu lyžuje
Parkování v Bedřichově bylo o víkendu obtížné, ale dostupné
VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021
VIDEO: Výlet na Ještěd se západem slunce na začátku zimy 2020
VIDEO: V Bedřichově se naplno zasněžuje, začíná zimní sezona
Obrazem: Krkonoše nad inverzí objektivem Zdeňka Horáka
Obrazem: Krkonošské pohledy na inverzi a západ slunce Jana Šedivého
Obrazem: Podzimní inverze v Krkonoších
Obrazem: Krásné počasí lákalo k procházkám do Krkonoš
Krásné fotografie při inverzi v Krkonoších

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 29 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.

Liberecký kraj má připomínky k návrhu konsolidačního balíčku

Krajští radní na mimořádném jednání schválili čtyři zásadní připomínky k navrhované novele zákona o rozpočtovém určení některých daní. Nesouhlasí například s jeho snížením nebo navrhují podíl kraje na spotřební dani z minerálních olejů. „Chápu, že vláda s návrhem na úspory veřejných financí přijít musela. Stejně jako v každé domácnosti, pro kraj nebo obec platí, že nemohou dlouhodobě utrácet víc, než jaké jsou jejich příjmy. Stejně by se dlouhodobě měl chovat i stát ve vztahu ke svým výdajům. Z každodenní zkušenosti vedení krajských financí však navrhujeme některé změny provést jinak. Jde nám zejména o to, aby byl řešen systém financování krajů. Podíly příjmů jednotlivých regionů dávno neodpovídají dnešní realitě," uvedl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Správa KRNAP vaří pivní narozeninový speciál
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 11. jarního kola
Turnovské koupaliště zahájilo provoz
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. června
Začátkem června startují stavební práce ve Fučíkově ulici v Turnově

Nejčtenější články

03.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 11. jarního kola
02.06.: Začátkem června startují stavební práce ve Fučíkově ulici v Turnově
02.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. června

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT