VIDEO: Otevření semilského kina přilákalo stovky návštěvníků

03.10.2010 11:00:00 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

VIDEO: Otevření semilského kina přilákalo stovky návštěvníků

Slavnostní otevření rekonstruované budovy bývalého kina Jitřenka v Semilech zajímalo v sobotu 2. října odhadem 500 lidí, kteří zaplnili přilehlé prostory náměstí.


Další stovky návštěvníků dorazily v průběhu dne mezi 14 až 17 hodinou. Kapacita nového promítacího sálu je 117 diváků, v přízemí sídlí i kavárna. Do prvního a druhého patra se přestěhovala Městská knihovna, která dříve sídlila v menší budově v ulici U stadionu.

V prvním patře je oddělení knihovny pro dospělého čtenáře, ve druhém pak pro děti a s náležitou výzdobou s kresbami pohádkových postaviček.

kino02nm Většině návštěvníků se nová budova i zázemí kina líbí, někteří se ale pro velký zájem v první den vůbec nedostali do promítacího sálu na zkušební projekce. Naprostá většina dotazovaných má už dokonce vybrané filmy z nabídky, na které se chystá do zdejšího kina zajít.

  Další událostí v semilském kině bude 8. října premiéra filmu Román pro muže, které se osobně zúčastní autor předlohy i scénáře Michal Viewegh. Od 16.30 je naplánována jeho autogramiáda v nově otevřené knihovně, v 17.30 následuje premiéra filmu Román pro muže v kině s besedou s Michalem Vieweghem, ve 21.00 následuje druhé představení Románu pro muže.

Video ze slavnostního otevření:


Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 15 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Sběrný dvůr Vesecko bude z technických důvodů uzavřen!

Turnovské odpadové služby, s. r.o. informují, že od středy 24. listopadu 2021 do středy 8. prosince 2021 bude zcela uzavřen Sběrný dvůr Vesecko. „Důvodem uzavření sběrného dvora je instalace nové mostní váhy. Váhu je nutné vyměnit za novou, budou se odbourávat betonové nájezdy a betonovat nové, které musí vytvrdnout. Omlouváme se za způsobené komplice a děkujeme za pochopení," uvedl jednatel TOS Turnov Libor Preisler.

Komise vybrala firmu, která postaví nový domov pro postižené v Nové Vsi

Radní Libereckého kraje schválili výběr firmy, která postaví nové domácnosti pro osoby se zdravotním postižením v Nové Vsi u Chrastavy. Jejich provozovatelem je krajská příspěvková organizace APOSS Liberec. Ze sedmi nabídek přihlášených do veřejné zakázky byla hodnotící komisí vybrána nabídka společnosti CL-EVANS Česká Lípa, která byla ekonomicky nejvýhodnější. „Základním hodnotícím kritériem pro zadání veřejné zakázky byla ekonomická výhodnost nabídek, tedy nejnižší nabídková cena. Tu nabídla společnost CL-EVANS," potvrdil Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kvůli počasí uzavírají pro kamiony silnici z Tanvaldu do Harrachova
Marschnerova louka je domovem pro vachtu i cvrčilku
Obrazem: Předvánoční Vrchlabí 2021
Turnov online rozsvítil vánoční strom
Turnovský Dalmach stačil Baníku Chomutov jen do poločasu

Nejčtenější články

29.11.: S prvním sněhem se v Libereckém kraji objevily i komplikace v dopravě
27.11.: Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice
27.11.: Český ráj nabízí i trasy pro návštěvníky s hendikepem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT