VIDEO: Pohár v autoskijöringu přilákal na Kozákov dva tisíce lidí

03.01.2011 12:30:07 | Autor: Karel Čermák a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Vysoké nad Jizerou,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Semily

VIDEO: Pohár v autoskijöringu přilákal na Kozákov dva tisíce lidí

Davy nadšených diváků dorazily v neděli 2. ledna na Kozákovské svahy, aby viděly první díl Krkonošského poháru v autoskijöringu. Jedná se již o třetí ročník seriálu, který spojuje tak rozdílné sporty, jako je motorismus a lyžování.

Krkonošský pohár byl letos zahájen trochu netradičně závodem na Kozákově. Pořadatelé z Motorsportu Chuchelna připravili velice kvalitní prodlouženou trať. Její nová část se opravdu povedla a navíc zde samozřejmě zůstalo atraktivní cílové stoupání se skokem, které přineslo téměř 2000 divákům opravdu zajímavou podívanou. Startovaly opět dvě kategorie - čtyřkolky a dvoukolky, tentokrát v počtu 72 posádek

Potrápila mlha

Jediné, co přítomné trochu trápilo bylo počasí. Po ranní pohodě se nad tratí usadila nepříjemná mlha. Naštěstí se v průběhu odpoledne počasí umoudřilo, mlha ustoupila, a to určitě prospělo nejen jezdcům ale hlavně natěšeným divákům.

Kategorie dvoukolek přinesla hned zkraje velké překvapení. Favorizovaná posádka Kudrnáč - Fuksa musela odstoupit z hlavního závodu pro technickou závadu. Nebyli ale bohužel jediní, technické problémy mělo na této soutěži nezvykle velké množství posádek.  

Dvoukolky budou velmi vyrovnané

Nejrychlejší jízdu předvedla posádka Petr Novotný - Lukáš Prskavec s Peugeotem 205 a na druhém místě skončili Pavel Chlum - Jakub Jiránek se Škodou Favorit. Tyto dvě posádky jako jediné dokázaly ve finálové jízdě zlepšit svůj čas dosažený v hlavním závodě. Chlum s Jiránkem navíc celou soutěž odjeli s poškozenou převodovkou bez možnosti řadit třetí rychlostní stupeň. Na třetím místě pak skončil Václav Dušek s Ondřejem Štěpánem.

 Je určitě zajímavé, že z popředí loňského celkového pořadí seriálu dopadl nejlépe Karel Salaba s Tomášem Bartoníčkem, kteří dojeli na pátém místě. Tato kategorie bude letos pravděpodobně velmi vyrovnaná a dá se očekávat tvrdý boj o každý bod.  

Čtyřkolky hodně vypadávaly

Ve čtyřkolkách si vedli nejlépe Aleš Plichta s Michalem Buriánkem se Subaru Impreza Sti. Jejich tradiční rivalové Radek Plichta s Jiřím Machačným na stejném voze nezajeli špatně, jejich výkon ale stačil na Kozákově až na třetí místo. Mezi oba favorizované bratry se dokázali vklínit Petr Žáček s Tomášem Drahoňovským. O nasazení posádek na samém hranici rizika svědčí i fakt, že cílový praporek viděla v této kategorií pouhá polovina startujících posádek.

Finále se muselo zkrátit

Závod se bohužel pro komplikované počasí a spoustu výpadků posádek dostal do časového skluzu, který museli pořadatelé vyřešit tím, že tradiční finálové jízdy absolvovaly pouze dvoukolky. U čtyřkolek se pořadí určilo z časů hlavní jízdy. Tato varianta byla ovšem dopředu avizovaná, a tak byla naprosto spravedlivá. Nic to nezměnilo na skutečnosti, že první závod seriálu se opravdu povedl.

Druhé kolo Krkonošského poháru v autoskijöringu se koná již v sobotu 8. ledna v Jesenném. Tradičním pořadatelem je AMK Jesenný a tréninky začínají opět od časných ranních hodin.

Výsledky (První uvedený řidič, druhý lyžař):

Kategorie 1-  jedna hnací náprava - dvoukolky:
1. Novotný Petr, Prskavec Lukáš 3:37,41
2. Chlum Pavel, Jiránek Jakub 3:38,91
3. Dušek Václav, Štěpán Ondřej 3:39,57
4. Berka Miroslav, Kvintus Martin 3:43,33
5. Salaba Karel, Bartoníček Tomáš 3:44,09

Kategorie 2 -  dvě hnací nápravy - čtyřkolky:
1. Plichta Aleš, Buriánek Michal 3:22,70
2. Žáček Petr, Drahoňovský Tomáš 3:27,77
3. Plichta Radek, Machačný Jiří 3:28,04
4. Kracík Jiří, Prskavec Lukáš 3:32,11
5. Dolenský Martin, Buriánek Michal 3:32,82


Kompletní fotogalerie od Karla Čermáka zde 

Související články:

Seriál v autoskijöringu pokračuje v Jesenném

Chcete vidět skoky na lyžích? Zkuste autoskijöring! 

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 55 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Schválili stotisícový příspěvek pro rodinu zemřelého dobrovolného hasiče

Obec Skalice u České Lípy společně s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů uspořádala veřejnou sbírku pro rodinu dobrovolného hasiče Jana Dvořáka. Ten zahynul při zásahu u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích ve středu 30. listopadu. Krajští radní schválili na svém jednání poskytnutí příspěvku do sbírky ve výši sto tisíc korun. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce a poděkování všem hasičům, kteří při snaze pomoci svým bližním a ochránit jejich majetek při každém výjezdu riskují své životy," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Sbírka nese název Vždycky s námi, Inžo a číslo transparentního účtu u České spořitelny je 638 636 0339/0800.

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kvůli sněžení hasiči odstraňují spadané stromy
Florbal Turnov: Černá série mužů pokračuje dál
V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
Dílo prosince v liberecké galerii představuje výtvarnici Bernartovou
Na zasněžené vozovce ve Zlaté Olešnici zůstalo auto po smyku na boku

Nejčtenější články

06.12.: V Zálesní Lhotě sjel na čerstvém sněhu s autem do příkopu
05.12.: FOTO: Další děti si při Týdnu hokeje v Lomnici vyzkoušely lední hokej
03.12.: Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT