VIDEO: Rallyshow zřejmě zakončila závody na sněhu

07.02.2011 11:21:14 | Autor: Karel Čermák a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Vysoké nad Jizerou,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Semily

VIDEO: Rallyshow zřejmě zakončila závody na sněhu

Místo plánovaného závodu v autoskijöringu ve Škodějově se v sobotu jela na Kozákově Rallyshow. Vzhledem k oblevě to bylo určitě šťastné rozhodnutí, diváci i jezdci si tak mohli ještě užít zimní automobilové závody.

Místem konání tohoto zajímavého motoristického podniku se stala závodní trať po autoskijöringu na Kozákově. Pořadatelé z Motorsportu Chuchelna zde připravili závod ve stylu rally, který se skládal ze tří různých okruhů ve formě rychlostních zkoušek a pořadí bylo poté stanoveno součtem časů z těchto RZ. Na start se postupně  postavilo 45 vozidel s pohonem jedné nápravy a 18 čtyřkolek.

První rychlostní zkouška s tradičním názvem „vrbičky" nasměrovala jezdce do aleje stromů, po krátké přestávce následovala klasická „skijöringová", která  přesně kopírovala zdejší závod aut s lyžaři a  třetí RZ „barák" přinesla závodníkům jízdu v obráceném směru okruhu a byla doplněna o atraktivní zpomalovací retardér. První dvě rychlostní zkoušky se jely na dva okruhy, třetí museli pořadatelé vzhledem k postupujícímu času zkrátit na jednokolový sprint.

Dvoukolky ovládl Miroslav Berka

Mezi dvoukolkami zajel 1.RZ nejrychleji Tomáš Kudrnáč, poté se ale musel sklonit před útokem Miroslava Berky, který jasně ovládl zbytek závodu a zcela zaslouženě zvítězil. Za těmito jezdci pak skončil na třetím  místě Pavel Chlum. Za zmínku určitě stojí i účast jediné ženy ve startovním pořadí. Anežka Jiříková s Peugeotem 205 GTI se mezi muži rozhodně neztratila s umístěním na 17. místě může být určitě spokojená

Čtyřkolky přinesly drama až do konce

V kategorii čtyřkolek dokázal obhájit loňské prvenství Radek Plichta, ale bylo to drama až do samého konce. Vlastimil Boháček a Lukáš Valenta jeho náskok v poslední RZ sice výrazně snížili, na pořadí se ovšem nic neměnilo a v tomto pořadí se tedy jezdci seřadili i na stupních vítězů.

Velmi chvályhodným počinem od pořadatelů pak byla zajímavá dražba. Přítomní diváci si v ní mohli zajistit místo na sedadle spolujezdce  v závěrečné rychlostní zkoušce u tří jezdců a jejich špičkových aut. Zájemci se samozřejmě našli a tak částka 1.600,- Kč putuje do pokladny  Mateřské školky v Chuchelně.

Sice se před víkendem ještě uvažovalo o závodě v autoskijöringu ve Sklenařicích, ale kvůli pokračující oblevě se to zatím zdá jako nepravděpodobné.

Video od Veroniky Truxové

Výsledky rallyshow Kozákov:

Dvoukolky:

  1. 1. Berka Miroslav, Š Favorit 6:58.52
  2. 2. Kudrnáč Tomáš, Renault Clio 2000 7:03.73
  3. 3. Chlum Pavel, Š Favorit 7:05.86
  4. 4. Salaba Karel, Peugeot 309 GTI 2.0 7:07.20
  5. 5. Kinter Vratislav, Citroen AX 7:12.05

Čtyřkolky:

  1. 1. Plichta Radek, Subaru Impreza 2.0 Turbo 6:40.32
  2. 2. Boháček Vlastimil, Audi Coupe S2 2000 6:41.28
  3. 3. Valenta Lukáš, Audi  2200 6:42.25
  4. 4. Ulip Jiři, Audi 2200 6:54.73
  5. 5. Machačný Jiří, Subaru Impreza 2.0 Turbo 6:59.39

Související články: 

FOTO: Třetím dílem pokračoval autoskijöring v Roprachticích

VIDEO: Audi quattro skončilo v kotrmelcích

FOTO: Autoskijöring pokračoval na těžké trati v Jesenném

Chcete vidět skoky na lyžích? Zkuste autoskijöring!

VIDEO: Pohár v autoskijöringu přilákal na Kozákov dva tisíce lidí

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 29 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Noc v jabloneckém muzeu přináší bohatý program

V pátek 17. května se navečer otevřou brány muzeí a galerií v Liberci, Jablonci nad Nisou a Vratislavicích a otevřené zůstanou až do 23 hodin. Proběhne oblíbená Muzejní noc! Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo odhalení výtvarného díla na fasádě Pelantova schodiště a další doprovodný program. Podrobná pozvánka

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května
Co se hraje o víkendu za fotbaly?
Hořela elektroprodejna v Semilech
Na Pohádkový les do Rovenska pojede z Turnova opět parní vlak

Nejčtenější články

17.05.: Hořela elektroprodejna v Semilech
16.05.: Policie hledá svědky a druhého účastníka dopravní nehody v obci Všeň
15.05.: Hasiči cvičili záchranu osob v oblasti Riegrovy stezky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT