VIDEO: Situace na přechodu Ubla mezi Slovenskem a Ukrajinou

27.02.2022 19:40:17 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

VIDEO: Situace na přechodu Ubla mezi Slovenskem a Ukrajinou

Přinášíme vám video, jak vypadala situace v sobotu 26. února na hraničním přechodu Ubla mezi Slovenskem a Ukrajinou. Dobrovolníci na místě rozdávají základní potraviny, pohraničníci pomáhají matkám s kufry, rodiny s dětmi, které nemají zajištěný převoz, odvážejí ve svých autech hasiči.

Na hranicích také čekají řidiči ochotní převést známé i neznámé rodiny s dětmi do vnitrozemí Slovenska či do Česka.


Už několik tisíc Čechů dobrovolně nabídlo úřadům ubytování pro uprchlíky. Vlna solidarity v Česku se odráží i ve veřejných finančních sbírkách a materiální pomoci - od jednotlivců až po velké firmy.

Humanitární organizace jako Člověk v tísni, Nadace Adra či Český Červený kříž už ve svých sbírkách vybraly stovky milionů korun. Více podrobností o možnostech pomoci

Krajské asistenční centrum

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) bude v Liberci fungovat od úterý 1. března 2022, dohodli se na tom v neděli dopoledne členové krajské skupiny pro pomoc Ukrajině.

„Liberecký kraj ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Libereckého kraje, Krajským ředitelstvím policie Libereckého kraje, Českým červeným křížem a Krajským vojenským velitelstvím Liberec zajistí od prvního března fungování asistenčního centra pro občany Ukrajiny, které válka vyhnala z jejich domovů," uvedl hejtman Martin Půta. Více o asistenčním centru

Pomoc lékařů v regionu

Ambulance Mudr. Martina Milkovičová v Semilech poskytne všem dětem z Ukrajiny veškerou péči zdarma. „Budeme se snažit zařídit pomoc u kolegů i pro rodiče a prarodiče. Minimálně jeden kardiolog a internista se hlásí všemi deseti. Do našeho týmu se přidala skvělá Oksana Kharchenko, maminka dvou malých dětí, která nám pomůže s překladem," uvedla Martina Milkovičová na své facebookové stránce. Pomoc dospělým pacientům má nabízet i MUDr. Josef Navrátil, také ze Semil.  

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj připravuje asistenční centrum pomoci Ukrajině
Jak pomoci Ukrajině a Ukrajincům?
Na turnovské radnici vlaje ukrajinská vlajka

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma Historie saní

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma historie saní se koná v úterý 5. března od 17 hodin v Erbovním sálu Krkonošského muzea v Jilemnici, kde aktuálně probíhá až do 17. března výstava nazavná Ejhle saně, hurá na ně. Vstupné je dobrovolné. Článek o výstavě

Revize katastru nemovitostí na Bukovině i Malém Rohozci

Katastrální úřad pro Liberecký kraj, územní pracoviště Semily, bude realizovat revizi katastru nemovitostí na Bukovině a v Malém Rohozci. Revize bude zahájena 1. března 2024 a bude probíhat zhruba do konce roku 2025. Během revize katastru nemovitostí budou zaměstnanci katastrálního úřadu revidovat soulad údajů katastru se skutečným stavem v terénu. Účast vlastníků a jiných oprávněných není při revizi katastru nezbytná. V případě zjištěného nesouladu mezi stavem evidovaným v katastru a stavem v terénu budou vlastníci zváni k jeho projednání se zástupcem katastrálního úřadu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hospoda cup 2024 ovládl tým Inter Liberec
Hasiči získali nově záchrannou seskokovou matraci
Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech
Březen – měsíc čtenářů 2024 v krajské knihovně
Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března

Nejčtenější články

02.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
02.03.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 1. až 3. března
04.03.: Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT